Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak akkor barátságosak az...

Csak akkor barátságosak az emberek, ha sérülten látnak valakit? Legutóbb ezt tapasztaltam az utcán és buszon egyaránt. Kéztöréssel, gipszben voltam.

Figyelt kérdés
Persze, örülök ennek. Van egy új ismeretségem is, telefonszámmal. Kaptam egy üveg vizet is a nagy melegben.

júl. 24. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb még akkor sem, van, hogy a mankóst félrelökik a mozgólépcsőn, mert lassan mászik fel rá.

Ma sikerült normális emberekkel találkoznod.

júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Lehet, hogy veled igen.
júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom, akinek nincsen ilyenkor jó tapasztalata. Nekem nagyon lélekemelő élmény a segítségképpen nyújtott kezek, a barátságos mosolyok.
júl. 24. 19:46
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Én akkor se, minek ismerkedjek valakivel, csak mert eltörte a kezét? Gondolom vizet vásárolni is tud magának ettől függetlenül. Persze fel nem lökném, ha én lennék az egyetlen egészséges ember aki ül a buszon, talán a helyemet is felajánlanám, de ennyi. Egyéb speciális bánásmód azért nem jár egy gipsz miatt.
júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatok alapján, sokan sérült emberrel előzékenyebbek, emberségesebbek és kedvesebbek. Bár ez inkább olyanokra vonatkozik, akik fizikálisan szenvedtek sérülést.

Lekopogtam, mielőtt leírtam; velem mostanában többször voltak ok nélkül kedvesek többen is, ami elég kellemes meglepetés volt, mindegyik alkalommal. Szóval, szerencsére, azért még akadnak alapjáraton is kedves, rendes emberek is. Nem annyi, mint rég, de léteznek még.

júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Vannak helyek, akit ekkor is semmibe vesznek, tehát szerencséd volt.
júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Könnyebb leereszkedni egy náluknál gyengébbhez, már akinek ez a felfogása, sokszor tudatában sincsenek. Ekkor magukat élik meg erősebbnek, támogatóbbnak, együttérzőbbnek, egyszóval "jobbnak".


De a náluknál erősebbektől félnek vagy utálják őket mert azok mernek különbözni.

Ritka az amikor tisztelik és felnéznek rájuk.

Inkább dühöt vált ki belőlük.

Persze mert ilyenkor ők a gyengék.

júl. 25. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A másik az amit 6-os ír, ilyenkor is fölényben érzik magukat a gyengébbel szemben csak ilyenkor segíteni se akarnak annyira lenézik a másikat.

Ilyenkor az a felfogás hogy aki gyenge az szánalmas és megvetendő.

júl. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Hát engem simán felrúgtak mankóval is :D
júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!