Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kedvelik a nők a sorozat...

Miért kedvelik a nők a sorozatgyilkosokat?

Figyelt kérdés
Igaz Amerikában szinte szokványos számukra, hogy a nők rajonganak a gyilkosok után, Magyarországon meg az a menő aki cigányokat ölt (nem egyszer láttam és hallottam, hogy mennyi undorító féreg egyetértett azzal az esettel, bár azok többsége férfi). Mégis sosem sikerül megértenem őket, ha valaki megöl és megszégyenít egy emberi testet (Richard Ramirez, Ted Bundy esetei pl), az miért vonzó és miért lesz romantizálva? Külsőleg szerintem átlagon aluliak, még csak nem is helyesek.

júl. 24. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal Magyarországon csak a Viszkis volt menő, de ugye ő sem sorozatgyilkos.
júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Amiről beszélsz, az nem "A Nők", hanem a nők egy elhanyagolhatóan kis csoportja.
júl. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, de biztosan része az is, hogy ott nők általában az áldozatok.

Egyfajta védekezési reakció, hogy kideríteni hogy ki, miért, hogyan.

júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Max csak valami elborult agyú vonzódhat az ilyenekhez, a nők egy nagyon kicsi töredékének a vonzódását veszed alapul az összes nőnél
júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Miért, kedvelik? Nők egy kis csoportja nem hinném hogy reprezentatív lenne a nőkre nézve.
júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Mivel a világon mindenre van példa, ezért olyanokra is akik szimpatizálnak a gyilkosokkal valami miatt. A többség nem ilyen.


Pl Yuka Takaokának és Jody Ariasnak is vannak (férfi) rajongói, Gypsy rose pedig még egy éve sincs kint a börtönből, de nem győzi kapni a házassági ajánlatokat.


Szerintem ez főleg arról szól hogy a gyilkosok életében általában volt valami törés, rossz életük volt, aztán azok akik labilisak mentálisan, empatizálnak velük.

júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem mondanám azt, hogy a nők kicsi töredékei, de valóban általánosítás volt, ezért elnézést is kérek. A női sorozatgyilkosokat is tudják undorító módon kedvelni (pl Aileen Wuornos). Gypsy Rose pedig néhány nő számára egy ikon, holott egy betegagyú emberről van szó, aki gyereket is vár.
júl. 24. 14:58
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nagyjából annyira értelmes, mintha megkérdezném, hogy a férfiak miért sorozatgyilkosok?
júl. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az sem lenne értelmetlen kérdés, tekintve hogy okkal vannak ügynökök, akik a sorozatgyilkosok elméjében kutattak/kutatnak, ugyanis mindkét nemnél vannak sajátosságok. Egy nő például nem a szexuális kielégítés miatt öl, ahogyan a férfiak teszik. :)
júl. 24. 15:46
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Ne kamuzz...

A kérdés nem arról szólt, hogy a sorozatgyilkosok iránti rajongásnak mi a pszichológiai háttere, hanem: "Miért kedvelik a nők a sorozatgyilkosokat?"


Persze lehet elmélekdni azon, hogy miért van több sorozatgyilkos fétises nő, mint férfi. Az a nagyon egyszerű válasz az, hogy egyszerűen több a férfi sorozatgyilkos.

júl. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!