Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfi vezetőkre hatással...

A férfi vezetőkre hatással van a napi munkavégzés során, ha nővel dolgoznak együtt?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy a nők befolyással tudnak lenni egy-egy döntésre, pusztán mert nők?

Vagy a férfiak tökre el tudják ezt különíteni és mindig racionálisan gondolkodni? Lehet olyan, hogy egy nő kihatással van a végső döntésre? (Úgy értem, hogy közben nem alakul köztük szeretői/szerelmi viszony.) Pl. képesek tompítani egy vehemensebb vezetőt?


júl. 24. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nő vagyok és az utóbbi egy évben 6-7 férfi vezetővel dolgoztam szoros együttmüködésben, és a munkahelyemen jelen levő enyhe nőtöbblet ellenére a szinttársaim és az asszisztensek is többnyire férfiak voltak körülöttem.


Semmilyen hatását nem érzékeltem ennek. A férfi főnökeim ugyanúgy viszonyulnak hozzám, mint a férfi kollégáimhoz és fordítva. Talán az egyetlen különbség, hogy a velem való off topic beszélgetésekben mintha egy árnyalattal kevésbé lennének trágárak, de ennyi.

júl. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy ki kire van hatással nem attól függ, hogy valaki nő vagy férfi. Vannak olyanok, akikre a többiek szívesen hallgatnak, mert olyan a kisugárzása, vagy a tudása, de nyilván van olyan is, aki elnyomja a többieket.
júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
ja, áll a f#szuk éjjel-nappal
júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen vannak ilyen nők, de elég ritkát, viszont ők elérnek sok mindent.
júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy értelmes emberre nincs hatással. Kangörcsös hülyékre ellenben igen, akiknek olyan alacsony az önértékelésük és annyira úm. nem profik, hogy képesek a kolléganővel kavarni.
júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5

Most nem azért, de ha két ember kavar a munkahelyen, az nem csak a férfi hibája, úgy vélem.


Amúgy én nem vettem észre, hogy számíanának a nemek, de lehet én dolgozom az átlagnál kulturáltabb helyen.

júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

5, 6

Vannak olyanok is, akik a munkahelyen ismerkedtek meg és azóta már házasok...

júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A kavarás, kapcsolat, stb. szerintem nem ugyanaz, mint amikor valaki a szexszel akar előrébb jutni vagy elérni valamit.
júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sokminden elvonja a figyelmüket (nem véletlenül rosszabbak vezetőknek [link] ) sokszor pedig nem is képesek megfelelő munkakörnyezetet biztosítani a női munkavállalóiknak.

Ezért is vannak szabályozva a főnök-beosztott kavarások (jelenteni kell hr-nek) hiszen sosem lehet etikus az a kapcsolat ahol az egyik féltől függ a másik fél megélhetése. De mégis megtörténik...

júl. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem pont arra gondoltam, hogy konkrétan van is köztük bármi. Lehet csak sima kollégális viszony, de a nő nőiességégből fakadóan kiválthat esetleg olyan hatásokat, amiket egy férfi kolléga nem. Mármint ez a kérdés, hogy ilyen van e.

Pl. van egy szomszédom, egy tőlem idősebb úr. Mindig látom rajta, hogy szép nőnek tart, udvarias, de nem udvarol, korából adódóan tudja is, hogy nem lenne illő. Mégis szoktam látni rajta, hogy örül ha lát, de nyilván nem vagyok a szeretője, semmi ilyesmi nem lesz köztünk. Fel sem merül.

Na ilyen jellegű dologra gondoltam munkahelyi viszonylatban. Döntéshozás alatt nem a legkomolyabb üzleti döntésekre gondoltam, csak hogy pl valakit elenged szabadságra vagy hogy épp hogy osztja szét a feladatokat.

júl. 24. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!