Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek az emberek a...

Miért ilyenek az emberek a Balkánon?

Figyelt kérdés
Most jöttem haza 5 hónap után a Balkánról és egy ideig biztosan nem fogok visszamenni, az ott élő emberek viselkedése miatt. Először is a fogmosás, mint fogalom náluk megszűnik létezni. Sose mosnak fogat, sőt még hagymát esznek hagymával, hogy jó büdös legyen a szájuk egész napra. Aztán az evés sem túl kultúrált ott, a kávét és a levest nagyon szürcsölik, plusz a tésztaételeket is úgy eszik, mint egy malac. Emellet zöldség evésénél mindig csámcsognak. Végül - és talán ez mindközül a legzavaróbb - nyilvánosan, mindenki előtt szellentenek (pl. plázák, boltok) illetve pisilnek. Egyszer például láttam, hogy egy ember az autóút mellett vizelt, az autók felé fordulva. Nemhogy bemmenne valami bokorba, még az autók felé fordul, hadd lássa mindenki. Miért viselkednek ilyen képmutatóan, miért nem mosnak fogat, miért nem esznek kultúráltan és miért nem tudnak viselkedni nyilvános helyeken?

júl. 24. 02:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
27%

Horvátországnak melyik részén tapasztaltad ezt? Mi egy hetet voltunk Vis-szigeten, de ott még a kukák se bűzlöttek. Ellenben itthon szinte felfordul az ember gyomra, ha kánikulában elmegy mellette. Rend és tisztaság volt. Voltunk Rastoken, Plitvecei tavaknál, Trakostyán várnál és utunk során szemetet az utcán eldobva nem láttunk. Gyerekkoromban Pag-szigeten voltunk nyaralni, nem emlékszem, hogy úszott volna a szemétben.


Vis-szigeten mikor beültünk egy helyre koktélozni a párommal, nekünk szokatlan volt, hogy énekelt a pincér és jókedvű volt. Az itthoni pincérek meg ennek az ellenkezője.

júl. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#6

Párhuzamos valóságokban élhetünk, Balcsikba gyakran jár a család nyaralni és semmi ilyesmit nem tapasztaltunk mint írsz (a bunkó orosz turistákon kívül, azok tényleg gázok néha)... Isztambulban ugyan csak tavaly voltam először, de nekem nagyon kellemes csalódás volt, sokkal tisztább és rendezettebb volt a város mint képzeltem.

júl. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

12

Nem akarok semmi rosszat sugallni ezért inkább pontosítok. Az emberek nagyon kedvesek Bulgáriában, nagyon olcsó minden, ezért már harmadjára voltunk ott nyaralni a családdal. A mi szállásunk Várna szélén egy üdülő övezetben volt. A szálloda gyönyörű, az ellátás pazar, de elég szürreális volt a környezet. A tengerpart 200m-re volt, de az oda vezető út egy szemétdomb, teli kukák, szétdobált szemetek, gazos növényzet mindenütt. A tengerparton az egyik szálloda akkor épült. A munkások kivezettek valami csatornavizet egy csövön az építkezés szélére, ahol a homokba volt ásva egy gödör, homokzsákokkal körberakva. Ők abban fürödtek. Esténként ott üldögéltek benne, 50 m-re a tengertől. A víz orrfacsaró bűzt árasztott...

Balcsikon egy napot voltunk kirándulni, lementünk a partra meg a vár, a várkert és a piac területén jártunk, ott minden rendezett volt.

Én nem ítélkezek senkin, szeretem Bulgáriát, de tény, hogy van ott is szegénység és elhanyagoltság. Amit a forgalmasabb turista helyeken mutatnak az meg nyilván a látszat. De az nekünk is tapasztalat, hogy az orosz turisták azok bunkók. Meg a románok is. Sajnos.

Nekem kedvelt balkáni országaim a horvát, a bolgár és a görög. Ezekre a helyekre visszajárunk ha tehetjük.

júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
#11 Sok helyen voltam Horvátországban (Zágráb, Zadar, Póla, Poreč, Split + elég sok sziget) és szinte mindenhol ilyeneket tapasztaltam, de leginkább Zadarban és Splitben. Szerintem azért itthon is vannak jófej pincérek, én eddig bármely étterembe is mentem, bunkó pincérrel még nem találkoztam.
júl. 24. 14:21
 15/22 anonim ***** válasza:
Ennek a kulturálatlanságnak egy fő oka van, ami sajnos évszázadok óta hatással van a régióra: az elhúzódott török uralom alatt élés, ami ilyesfajta szokásokat (túlzott szemetelés, szürcsölve evés és nyilvános helyen való vizelés) honosított meg és bizony valaki helyesen írta, hogy generációról generációra adják tovább ezeket a török/balkáni szokásokat.
júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ez a természetes ott, ezt szokták meg.

Azért abban biztos lehetsz, hogy nem általános itthon sem olyan mértékű tisztálkodás, miht hiszed. Meg a leves szürcsölés se kuriózum.

Gondolom, csaj vagy, meg viszonylag gazdag családból származol, szóval nem tudom, hogy kötöttél ki a Balkánon 😀

júl. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Magyarországon alapvető dolog a fogmosás, mindenki legalább napi 2-szer mos fogat, a Balkánon abszolút nem mosnak. "

Mindenki? Dehogyis.... Ha tudnád mennyi igénytelen emberrel találkozok nap mint nap.... Bejönnek műtétre úgy, hogy min. 1 hónapja nem fürödtek. Árad belőlük az izzadság meg a segg szag. Szerinted ezek ismerik a fogkefét?

júl. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha nyitottabban gondolkodnál akkor elfogadnád és tudnád hogy egyszerűen nem rosszabb csak más és valahogy más szemmel nézni a dolgokat

Illetve nem a hibát keresni mindenben

júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#16 Egyébként fiú vagyok 😅 és így is rohadtul zavart ez a trehány, igénytelen életmód. Eléggé vonzottak a tengerpartok, a gyönyörű tájak, ez a része rendben is volt. Ezelőtt még sosem voltam a régióban, bár tudtam, hogy ők nem a legigényesebb népek, de erre azért nem számítottam.


#17 Igazad lehet, de abban biztos vagyok, hogy itt legalább 2×-3× akkora a fogmosási/tisztálkodási arány, mint náluk.


#18 Nem rosszabb? Nem rosszabb, hogy rohadt büdös a szájuk, hogy malac módjára esznek, és hogy egy plázában nem tudnak normális ember módjára viselkedni? Nézhetem ezt akármilyen szemmel, semmi nem fog változni.

júl. 29. 13:29
 20/22 anonim ***** válasza:

"#18 Nem rosszabb? Nem rosszabb, hogy rohadt büdös a szájuk, hogy malac módjára esznek, és hogy egy plázában nem tudnak normális ember módjára viselkedni? Nézhetem ezt akármilyen szemmel, semmi nem fog változni."


18-as vagyok.

Mindenhol vannak hülyék.

Ha úgy véled, ott több, akkor lehet kultúrális dolog - tehát ez számít normálosnak. Nagyon sok olyan szokás van, hogy az egyik helyen tök normális, míg a másik helyen kiveri a biztosítékot, így működik az egész világon. Tehát nyitottság kellene ehhez is.

júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!