Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek az emberek a...

Miért ilyenek az emberek a Balkánon?

Figyelt kérdés
Most jöttem haza 5 hónap után a Balkánról és egy ideig biztosan nem fogok visszamenni, az ott élő emberek viselkedése miatt. Először is a fogmosás, mint fogalom náluk megszűnik létezni. Sose mosnak fogat, sőt még hagymát esznek hagymával, hogy jó büdös legyen a szájuk egész napra. Aztán az evés sem túl kultúrált ott, a kávét és a levest nagyon szürcsölik, plusz a tésztaételeket is úgy eszik, mint egy malac. Emellet zöldség evésénél mindig csámcsognak. Végül - és talán ez mindközül a legzavaróbb - nyilvánosan, mindenki előtt szellentenek (pl. plázák, boltok) illetve pisilnek. Egyszer például láttam, hogy egy ember az autóút mellett vizelt, az autók felé fordulva. Nemhogy bemmenne valami bokorba, még az autók felé fordul, hadd lássa mindenki. Miért viselkednek ilyen képmutatóan, miért nem mosnak fogat, miért nem esznek kultúráltan és miért nem tudnak viselkedni nyilvános helyeken?

júl. 24. 02:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%
Te azt honnan tudod, ki mennyit mos fogat?
júl. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Magyarország miben különbözne ettől? Úszunk a szemétben, a házak falairól potyog a vakolat, gaz mindenfelé, iszonyatosan elhízott a társadalmunk, egyes embereknek már km-ről érezni a testszagát, a mértékletességet csak kevesen ismerik, a hagymaevés nálunk is divat, hajléktalanok-drogosok-alkoholisták száma csak növekszik, egy nő már egyedül fél kimenni az utcára, mert a közbiztonság nulla, az ország korrupt...stb.
júl. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
2: Hát nagyon is más.
júl. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

#3

Azt nem nevezném másnak, mikor az utcák tele vannak szeméttel, cigicsikkel, lepusztultak az épületeink, utaink, padok, utcai lámpák, különböző táblák, rengeteg helyen látszik még a mai napig is a kommunista jelleg, az emberi igénytelenség is egyre durvább...


Mégis akkor mi miben vagyunk másak?

júl. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Melyik országban voltál konkrétan?

Mindenhol kicsit másak az emberek. Minél keletebbre mész annál igénytelenebbek a népek. Amugy ennek a viselkedésnek semki köze a képmutatashoz, az teljesen másra mondják. Szimplán csak kulturálatlanok. Egyébként egy osztrák vagy francia kb igyan ezeket gondolhatja a magyarokról. Nekik mi vagyunk a kelet. 😀

júl. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

Igaza van az 5-ösnek. Mi most voltunk Bulgáriában nyaralni. A "fényes" Nessebar után lementünk Várna és Balcsik területére is. Hát én is megdöbbentem, arra már nemigen találkozol magyarral, de román, török, ukrán, orosz annál inkább. Először én is általánosítva undorodtam, de azután rájöttem, simán kultúrálatlanok ezek a népek, igénytelenek legalábbis a mi szemünkben, de ők ehhez vannak szokva. Átmentünk Isztambulba is, még rosszabb. Szóval minél keletebbre megyünk annál inkább balkán. Nálam inkább a közterek állapota verte ki a biztosítékot, szeméthalmok sok helyen, gyönyörű szép luxus szállodák mellett szemétdomb... De azért ha megfigyeled az embereket, kedvesek, barátságosak.

Azért rossz belegondolni, hogy a nyugatiaknak meg mi magyarok vagyunk ilyen barbárok...

júl. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Legalább ennyit utaztam eddig a Balkánon, az összes országban jártam és amit tapasztaltam az sokkal inkább vendégszeretet, kedvesség, egész jó angoltudás, életöröm. Soha egy rossz tapasztalatom nem volt (1-2 taxist leszámítva, de a taxisok mindenhol undorítóak Szenegáltól Malajziáig), máig a kedvenc régióm Európában.
júl. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#1 Ez egyértelmű, ott mindenkinek nagyon büdös a szája


#2 Ezeket mind tudom, nem is erről beszéltem. Én 3 dologról beszéltem: fogmosás, evési szokások, nyilvános helyen való "viselkedés". Magyarországon alapvető dolog a fogmosás, mindenki legalább napi 2-szer mos fogat, a Balkánon abszolút nem mosnak. Itthon szürcsölni és csámcsogni nem szokás, ha vendégségben mégis megteszed, biztosan kidobnak. A nyilvános helyen szellentés és vizelés: itthon mikor látsz bárkit is nyilvános helyen szellenteni? Undorító. Lehet hogy Magyarországon is szoktak nyilvános helyen vizelni, de legalább bemennek a bokorba, a Balkánon meg az emberek felé fordulnak, hadd lássa mindenki. Szerintem Magyarország és a Balkán viselkedés és igényesség terén ég és föld.


#5 5 országban is voltam, mindegyikben 1 hónapot (Szerbia, Montenegró, Bulgária, Horvátország, Albánia) Mindenhol ugyanezt az undorító, kultúrálatlan viselkedést láttam.


#6 Oké hogy ehhez vannak szokva, de mégis miért? Miért kell ilyen undorítónak lenni, miért nem lehet normálisan viselkedni?


#7 Oké, hogy vendégszeretet, az itthon is van, de ez nem kárpótolja azt a sok undorító, igénytelen embert, aki ott él.

júl. 24. 09:17
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha ennyire taszit az a régio akkor nem menj oda többet.

Azert ilyenek mert generációról generációra ezt adják at egymásnak. Idővel ők is változhatnak azért.

júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Most egy ideig biztos nem megyek, sőt talán soha többet. Minden esetre reménykedem benne, hogy egyszer rájönnek, hogy undorító, amit csinálnak, és abbahagyják, de ez szerintem olyan 200 év múlva lesz, egyenlőre a helyzet nagyon kilátástalan.
júl. 24. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!