Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon az emberek...

Magyarországon az emberek többsége mennyire elfogadó azokkal, akik az úgymond hagyományos megszokottól eltérő életet élnek?

Figyelt kérdés
Nyilván emberfüggő, de ha valaki megkérdezi mondjuk hogy van-e családod, és ha az rá a válasz, hogy egyedülálló vagy, azt általában tudomásul veszik, vagy inkább megjegyzéseket tesznek rá? Vagy például, ha valaki home office-ban dolgozik, esetleg valamilyen szellemi munkát végez, vagy passzív jövedelme van (tehát nem "rendes" munkahelyen dolgozik fix időben), akkor azt legtöbben megértik, nem pedig csodálkoznak rajta?
júl. 22. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Magyarországon az emberek többsége nem elfogadó.

Van egy nézőpont a fejében, alig hall vagy lát meg mást. Azt hiszi az az egyetlen valóság.

júl. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
#1-nél a pont!
júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Az "elfogadóak" szót átalakítanám arra, hogy "elfogadnák", de így már mást jelent. Tetszene nekik is ez az élet, tehát elfogadnák, így értem. De mivel nekik nincs, ezért irigykednek.

Én is irigykedek a home office-ban dolgozókra, bár inkább csak itt a GY.K-n olvasom, hogy mennyien dolgoznak HO-ban, viszont én csak egy ilyen emberről tudok az ismeretségi körömben, az is valahol a fővárosban dolgozik. A mi cégünknél ezt nem lehet, úgyhogy irigykedek.


Ha van passzív jövedelme valakinek, jobb, ha eltitkolja, mert arra is irigykedni fognak. A jövedelmet elfogadnák, meg azt is, hogy ne kelljen bejárni egy melóhelyre. Arra viszont nem gondolnak, hogy ezt meg is kellett valahogy teremteni.

Az egyedülállókkal szemben kevésbé elfogadóak, furcsán néznek rájuk, de lehet, hogy legbelül kicsit rájuk is irigykednek, legalábbis néhanapján, mikor az embernek elege van a családjából és egy kis nyugalomra vágyik, ilyenkor megfordul a fejében, hogy de jó annak, aki pár órát-napot kicsit egyedül lehet.

júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
100%
Elenyésző kisebbség, aki nem foglalkozik mások életével. Én elég sok mindenben képviselem azt amit írsz, szerintem nincs semmi különös az életemben de faék egyszerű dolgokon úgy tudnak megrökönyödni az emberek, hogy sokszor csak lesek.
júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

BUdapesten senki nem kerdezett tolem meg ilyet. Itt a tobbseg nem teszi tonkre az eletet egy idegesito kisgyerekkel nokent ,de foleg ferfikent kb 4o eves kora elott senki kedveert..


Kerdezo,koltozz el videkrol,ha hulye kerdesekkel zaklatnak.

júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5 Kérlek, mesélj még! 40 évig éltem Pesten, ebből legalább 15 éven át azt hallgattam fűtől-fától, hogy ketyeg a biológiai órám és ideje lenne szülnöm.


Másfél éve költöztünk falura, itt senkit nem érdekel.


Egyébiránt honnan vetted, hogy falun lakik a kérdező? Beképzelted?

júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jobb nem őszintének lenni.

A passzív jövedelmet nem kell elmondani, ha nem lakik közel hozzád a home officet se:)

Vagy, hogy egyedülálló vagy, urambocsá' nem akarsz családot.

Ha valaki pofátlan kérdezősködő azt kell mondani "nem találtam meg az igazit":)


Szerinted, ahol 14 éve ugyanaz van hatalmon mi a trend.

Vegyél fel hitelt gyerekcsinálásra és dógozzá' a semmiért 40 évig, ekkor vagy a szemükben rendes ember.


Nem érdemes velük foglalkozni túl sokat. . .

júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es, annyira szomorú, amit írsz. Le kell magad szinte tagadni, mert borzalmas elmeállapotok vannak az országban. Tényleg igaz a mondás, amit a minap hallottam. "A hibáidat sokkal többen megbocsájtják, mint a sikereidet".
júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatokból kiindulva, kevés az igazán és őszintén elfogadó ember, főleg az idősebb korosztályokban. Mégis tisztelet a kivételnek.


Nekem például nincsen párkapcsolatom, és amint ez kiderül, vagy téma lesz, kapom a lesajnáló pillantásokat, megjegyzéseket. Olyan is volt, aki kerekperec kimondta, hogy "márpedig velem van a baj, vagy az elvárásaimmal, esetleg a kettővel együtt, ha nem találok magamnak párt". Jobban belegondolva.. szüleimtől is rendszeresen megkapom ezt. Aztán csodálkozik mindenki, hogy nem szeretek erről beszélni :D

júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jót ír az 1#.

Másrészt hiába is énekelte anno Máté Péter, hogy: "Ne féljünk az újtól, mert az jót hozhat nekünk,...",

a magyar ezt is képtelen értelmezni.

júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!