Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valaki egy béna,...

Mitől lesz valaki egy béna, bamba, kétbalkezes ember? 30F

Figyelt kérdés
Ezek a kifejezések tökéletesen illenek rám, egész életemben ilyen béna, esetlen, ügyetlen vagyok, mindent elrontok amihez csak hozzá fogok, nem látok át egy alapvető hétköznapi feladatot, problémát se, folyton csak szerencsétlenkedek, kellemetlen helyzetekbe kerülök, lejáratom magam. Esetleg ha valaki 10 szer megmutatja, elmagyarázza, mit kell csinálni, akkor gondolkodás nélkül, a betanult, berögzült folyamatokat el tudom végezni, de amint van benne egy minimális eltérés, rögtön leblokkolok és csak nézek magam elé bambán. Ami furcsa, hogy iskolában nagyon jó tanuló voltam, pont ezért mert a tananyagot nagyon pontosan vissza tudtam idézni, bármilyen matek feladatot meg tudtam oldani ha egy példán keresztül részletesen le lett vezetve, de a gyakorlatban egyáltalán nem tudok kamatoztatni ebből a tudásból semmit.
júl. 19. 17:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Például egy matek feladatot se tudtam megoldani, ha egy gyakorlati problémán keresztül szemléltetve kellett magamtól felírni az egyenletet, de ha csak mechanikusan meg kellett oldani pl. egy integrálási feladatot, azt minden gond nélkül meg tudtam oldani.
júl. 19. 17:20
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Genetika+neveltetés
júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy egy cseppet túlságosan rágörcsölsz a feladatokra, és ezért adott esetben leblokkolsz? És mivel leblokkoltál és elcseszted a feladatot, legközelebb a negatív tapasztalat miatt még idegesebb leszel, és megint elcseszed? Tehát egyfajta negatív gondolatspirálba vagy?
júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem gond, relax. Én pedig mindig megsérülök, szóval ezt adta a gép. Biztos az élet más dolgaiban pedig lubickolsz...
júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elméleti ember vagy, azért nehezebb a gyakorlat..

Érdemes munkában is errefelé venni az irányt, biztos nagyobb sikerélményeid lesznek.

Ne aggódj, sok ilyen férfi van, aki nem tud egy égőt kicserélni, de pl pillanatok alatt megtervez egy házat, vagy megír egy programot.

júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt minőségi gyerekkorod. Kimaradt a fáramászás szánkózás dombról legurulás sárkányeregetés számháború, hajóscsomó kötés, horgászat, hogolyózás, vagy ezeket épphogy érintetted csak elenyészve. Az emberi agy mozgáskoordinációval tanul és ügyesedik és a gondolati idegpályák konstruktív kognitív gondolkodás alapjai is.


(Ezért amugy szinte káros is a magyar oktatási rendszer.)

júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Folyt.Talán felnőtten valamennyit lehet rajta lendíteni, gokartozz gördeszkázz görkorizz épits homokvárat csúszdázz strandon, csíráztass babot, legozz, sakkozz, rendezd át a szobád, stb.


Biciklizni legalább tudsz? Tanulj esetleg egykerekezni.

júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*Vagy táncolni pl hip hop


Ahogy ügyesedsz majd dolgokban az agyad is egyre jobban élesebb lesz.

júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kézenfekvő, hogy önbizalomhiány, nem bizol magadba, ezért nem hiszed el hogy azt magadtól kitudod találni.
júl. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

(Az előbbit folytatva, véletlenűl elküdtem)

Nyilván az egész hozzállásod személyiséged korlátoz. Mert ha neked az az alap működésed, hogy csak ugy érzed jól komfontosan magad, hogy a betanult biztos dolgokat csinálod, akkor az biztosan visszafogja a kreativitást. Ezen persze nagyon nehéz változtatni, legfeljebb apró pici lépésekkel, kis sikerélményekkel. Például ha már megy valami nagy biztonsággal, akkor találni ki hozzá, valami minimális változtatást. És sikerélmények hatására talán lassan változik a hozzállásod a dolgokhoz.

júl. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!