Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nyers és őszinte...

Ha valaki nyers és őszinte miért kell rá azt mondani hogy bunkó?

Figyelt kérdés
júl. 18. 11:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%
De amúgy letesztelheted. Add elő normálisan a mondandódat, és ki fog derülni, hogy az igazsággal van bajuk, vagy a stílussal.
júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
84%
Azért durva, hogy nem érzed a különbséget a bunkó stílus és az őszinteség között...és sokan mások sem. Igen, őszintének kell lenni, de nem paraszt stílusban, ahogy itt tették rajtad kívül mások is és teszem most én is, mert úgy látszik nehezen megy át...
júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki nyers és őszinte, akkor nem mondják rá, hogy bunkó, csak akkor mondják, ha mellette bunkó is.
júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Ha szépen óvatosan fogalmazok akkor is bunkó vagyok ha nyersen akkor is.

9 én jobb példát tudok:

Gizi le akar ugrani a tetőről, szólsz gizinek hogy: Drága édes gyönyörű okos Gizike ne ugorj le mert eltörik a pici nyakacskád. Gizi nem figyelt rád le ugrott meghalt. De ha azt mondtad volna neki: Te hülye gyerek ha le ugrasz megd@glesz! Gizi nem ugrott Gizi még él hurrá 🙄

júl. 18. 12:44
 15/30 anonim ***** válasza:
64%

14, de te nem tudod, hogy Gizi mire reagál. Igen, könnyű a "tough love"-ot kifogásnak használni, mert az empátia sokaknak nem megy. Nem tudhatod, hogy Gizi pozitívan reagál a bullyingra.


De gondolom, itt is sokakkal csak üvöltöttek a szülei, hogy neki hülyegyerekként mit kell csinálnia, nem nyugodtan megbeszéltek vele dolgokat.

júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
70%
Tapintatosan is lehet őszintének, tisztességesnek lenni, - ezért!
júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
74%

Mert az őszinteséget lehet szebben is csomagolni. Pl.:

- Irma, rohadt hülyén nézel ki ezzel az új hajaddal.

- Irma, a régi hajad jobban tetszett.


Érzed a különbséget?

júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
80%

Az "én csak őszinte vagyok" egy tipikus kifogás, amivel az amúgy tapló bunkók szoktak takarózni, akik nem bírják a véleményüket normálisan, emberi módon elmondani.

Ha te a véleményedet sértő, megalázó módon odaböffented, az nem őszinteség, hanem nyers bunkóság.

Neked mindegy, ha valaki a "kicsit izzadtságszagod van" helyett azt mondja jó hangosan, hogy "olyan büdös vagy, hogy lerohad a tapéta" ?

Nem hiszem...

júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
29%
Mert az őszinteség kétélű kard, megtudod sebezni vele a másikat!
júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
84%

"ha azt mondtad volna neki: Te hülye gyerek ha le ugrasz megd@glesz! Gizi nem ugrott Gizi még él hurrá 🙄"


Na, ez kiváló példa: én annyit mondanék, hogy "Gizi, állj meg!". Gizi nem ugrott, él, és mégsem voltam bunkó. A többi csak rettentő szánalmas kimagyarázása a tahóságnak.


"Sokan ezért utálják Dr. Csernus Imrét is. Pedig nagyon jó szakember és csupán az igazat mondja, és írja a könyveiben."


Na ez is k.rva jó példa: dehogy "csak az igazat" mondja, ő ráfűzi a saját tuskó narratíváját is. Nem azért nagy a respectje, mert olyan k.rva nagy okosságokat mond, hanem azért, mert a megosztó stílusa menő a képernyőn.


Csernus azzal lett menő, hogy nem azt mondja, hogy "az önbecsülés szempontjából fontos, hogy meghúzzuk a határainkat, és érvényesítsük az érdekeinket", hanem azt, hogy "azért érzi magát szarul MERT EGY PUUUHHAPÖÖÖCCSCSC!!!". Az igazság, az ok-okozati összefüggések az elsőben is benne voltak, Csernus hozzáadott "értéke" a minősítgetés.


"most is aki ésszerű nyers őszinte választ adott le van pontozva"


Nem attól lesz valami ésszerű és őszinte, hogy egyetértesz vele.

júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!