Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak ilyen emberek?

Miért vannak ilyen emberek?

Figyelt kérdés

Nemrég kiírtam egy kérdést egy könyvel kapcsolatban. Kíváncsi voltam, hogy az a könyv ami nekem nem annyira tetszett, milyen érzéseket vagy gondolatokat vált ki egy masik emberből. Kíváncsi voltam, hogy az emberek az adott könyvben milyen olyan pozitìv dolgott láttak, ami nekem nem tünt fel. Tehát egy olyan kerdés volt, ami semmiben sem utalt arra, hogy én lány vagyok vagy fiú, de jött egy privát üzenet, hogy idézem "dugnám a puncidat". Először egy kicsit lefagytam, nem gondoltam volna, hogy emberek ilyet képesek írni másoknak. Megírtam a srácnak, hogy mit vár most azzal, hogy ezt megírta nekem. Megírtam neki, hogy ez mennyire egy udorító viselkedés, majd ezek után tiltottam.


Ennél többet tudnék csinálni? Egyáltalán miért ír valaki ilyet? Egyszerűen nem értem mi ilyenkor a cél?



júl. 12. 14:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudsz mit tenni az ilyenek ellen. Én is kaptam már kiéhezett pasiktól hasonló üzeneteket, hiába vagyok pasi. Ha a válaszomból nem derül ki egyértelműen, bepróbálkoznak nálam is. Ahogy jön az ilyen és ehhez hasonló üzenet, tiltsad le őket egyből és ne foglalkozz velük. Többet ér a lelki békéd.
júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen gusztustalan emberek, nem is kevés hidd el. Engem a minap keresett fel egy idióta azzal, hogy nincs e kedvem szadómazósat játszani...


Tiltsd le és szard le. Mindig lesznek hülyék, habár én sem értem őket, pedig tapasztaltam már ezt azt.

júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyen szinten mozog az oldalon, nem fogja meghatni a felháborodott válasz, és szégyenérzete sem lesz tőle. Azt a módszert használja, hogy minden potenciális áldozatra ráír és bepróbálkozik, és majd egyszer csak összejön valami. Ha nem, akkor megy tovább a következő 100 hasonló kérdésre.

Azért nem kellett volna válaszolnod, mert az is egy 'válasz', ha nincs válasz: annyiba nem nézik, hogy reagáljanak rá, tudja a helyét belőle. És azért sem kellett volna, mert mostantól tudja a felhasználóneved és bármikor bármilyen más fiókokból is rád tud írni - akkor is, ha törölteted a kérdést és a privát üzenet link eltűnik alóla. Most ráadásként még a trollokat is be tudod vonzani, hiszen itt egy nyílt felháborodás a privátban zaklatásról, és ilyenkor akadnak primitív humorú emberek, akik szándékosan azt csinálják, amiről tudják, hogy triggerelni fog.


Miért vannak ilyen emberek? Mert igényük lenne a társaságra, és ezt normál körülmények között nem képesek megvalósítani. Rosszul vagy egyáltalán nem szocializáltak; nem ismerik a határokat; nincs tapasztalatuk és sikerélményük valós emberi kapcsolatokban; ösztönlény szinten kezelik a nőket, akik számukra nem többek, mint a megszerezni kívánt pina és a maradék körítés és nyűg ami ezzel jár; az anonimitás és következmény nélküliség felbátorítja őket.


Miért vannak ilyen emberek az oldalon? Mert semmilyen valós akadálya nincs az ilyen viselkedésnek. A zaklatásnak nincs következménye, egy esetleges tiltás azonnal megkerülhető és folytatható minden tovább. Nincs vesztenivalója, mert nem lehet megállítani.

júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Minek írsz vissza az ilyennek...
júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Így belegondolva amit írtok, lehet tényleg nem kellett volna írnom neki, de én úgy vélem, hogy ha valaki, aki ilyeneket ír rászólnak, hogy ez így nem okés, akkor talán elgondolkodik ezen. Tudom, túl pozitív hozzáállás......
júl. 12. 15:42
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem fog elgondolkodni. Igazából elsősorban a figyelem az amire vágyik. Ha tiltáson kívül reagálsz bármit, már ő nyert.
júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

"Én is kaptam már kiéhezett pasiktól hasonló üzeneteket, hiába vagyok pasi."


És nem mentél bele a játékba, Ánusz hadnagy? :)

júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#7

Általában ha olyan ír rám akiről nem tudom nő-e, egyből az a válaszom: bocs, heteró vagyok és pasi.

júl. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

"bocs, heteró vagyok és pasi"


Ezt fontos kihangsúlyozni a mai világban a miheztartás végett! :)

júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#9

Néha már nem tudom kik vannak itt nagyobb veszélyben, nők vagy férfiak? XD Pláne, hogy van egy több fiókról írogató valaki (talán csak meleg, lehet pedofil is) aki ráírogat mindenkire és egyből lenge ruhás nőkről küldözget képeket, mintha ő lenne rajtuk. Persze ezeket netről lopja, de biztos vannak akik bedőlnek neki.

júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!