Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkednek/reagálnak...

Miért viselkednek/reagálnak ilyen felháborító módon sokan, szerte az interneten? (Ezen a weboldalon is.)

Figyelt kérdés

Amikor kiír valaki egy kérdést, gyakorta jellemző, hogy a válaszadók szinte szétszedik, lehülyézik, megalázzák az illetőt, pedig valójában nem írt a kérdező igazán butaságot, legfeljebb csak kicsit tévedett, ráadásul ő nem támadta a kommentelőket sem, tehát egyoldalú a dolog. (Tévedni pedig emberi dolog, ugyanakkor mi is az univerzális igazság?...)

Sokan amolyan "tudományos megközelítéssel felsőbbségesek", tudományos sznobságban szenvednek. Az ilyenek szeretik például az Agymenők című sorozatot, és Sheldon Cooperhez hasonlóan viselkednek, még ha nem is minden esetben (...), viszont az bizonyos, hogy mindenük a tudomány, és ha valaki olyat ír, ami nem fér bele a tudományosságukba, azt letámadják. Nem tudják elfogadni, feldolgozni, hogy más igazság is létezik a tudomány által közölteken kívül.

Félreértés ne essék, alapvetően nincs bajom a tudománnyal, mert valóban hasznos az élet sok területén, csak az a beképzelt, rosszindulatú hozzáállás zavar, amelyet összevegyítenek a tudományos, szkeptikus világnézettel, és úgy tálalnak.



júl. 9. 14:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Én is észrevettem.

Az a gond, hogy alapvetően szerintem kevesebb itt az egészséges szellemiségű, valóban segíteni szándékozó embet, mint a máshol elnyomott, frusztrációt itt kiengedő 2 bites marha.

Foglalkozz azzal, ki érdemben válaszol. Többit ejtsd le

júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Én is kaptam már tőlük hideget, meleget!

Azóta óvatosabb vagyok, inkább privátban válaszolok de a leggonoszabbak nyomdafestéket nem tűrő módon reagálnak.

Miért?

A Biblia feltárja, az egész világ a gonosz hatalmában van. Ők is. Ez azt jelenti, hogy ennek a lázadó angyalnak a befolyása alatt vannak.

Erről az angyalról, démonokról azt tudjuk, hogy gonoszok, hazugok!

Tehát így élik ki a vágyaikat, hogy másokat gyötörjenek.

júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
A társadalom túlnyomórészt sajnos ilyen irábyba fajult el. A beképzeltség, hiúság, nagyképűség, mások lenézése, önzés, egoizmus egyre terjedőbb viselkedésformák.
júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Szerte az interneten?


Nem akarok ilyen "minden magyar rossz" szöveget letolni, de én redditen is sokat vagyok, és ha magyar fórumon válaszolnak semleges kommentemre, az mindig kötekedés lesz.


Amikor meg angolul, akkor... bevallom, először azt hittem, nyalizósan passzív agresszívek, na de mindenki? Akkor itt valószínűleg én vagyok a hülye. Magyarként nem szoktam meg, hogy egy idegen ok nélkül kedvesen reagál rám.


Na nem azt mondom, hogy külföldiekkel nem szoktam vitatkozni, vagy mind kedvesek, egyáltalán nem. De sokkal többen emberebbek.


(Ahogy élőben is kultúrsokk külföldön, hogy csak elkezd veled csevegni egy idegen anélkül, hogy kéne neki tőled valami.)

júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Itt adják ki a haragjukat. Ahelyett, hogy inkább szexelnének...
júl. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Mindkét oldalról létezik a jelenség. Van amikor a kérdező szerint egyféle válasz van, s ha nem azt írja valaki, akkor agresszívan reagál, tele érvelési hibákkal, elkezd veszekedni, mindenkit lepontoz, átmegy személyeskedésbe.


Az ilyen kérdező kérdésében sokszor már sejthető a saját válasza, mert úgy van feltéve a kérdés.


Aztán az is van, amit te mondasz: normális kérdésre gyakran érkeznek olyan válaszok, amik csak a kérdezőt minősítik, bántják. Saját példám, amikor leírtam egy iskolai bántalmazást, és a legtöbb válasz áldozathibáztató, bántalmazó volt. Elmondták, hogy azt bántják aki okot adott rá, s az ilyen megérdemli. Pedig a kérdés tárgyilagos volt.


Külön kategória, amikor statisztikákat kérnek rajtam számon az ilyen okostojások, akiket te is említesz, hogy honnan veszem hogy a magyarok ilyenek vagy olyanok. Mondjuk hogy áldozathibáztatók. A Tanulom Magam Atisnak ( youtuber) van erről a témáról videója statisztikákkal, azt bárki megtudja nézni ha annyira ezen akadunk fenn, de miért nem lehet szimplán a dolgok morális oldalát megvitatni.

Intelligens vitázás persze nagyon ritka, arc nélkül név nélkül meg mindenki írja ami a csövön kifér.

júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Az anonimitás sok emberből hozza ki az állatot!

És bár az állatok ritkán unatkoznak, de sok embernek hitt állat meg a jólétével, - lelki nyomorával - nem tud mit kezdeni!

júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7%
Nem értem, hogy ha nincs bajod a tudománnyal, akkor miért vannak negatív asszociációid vele kapcsolatban.
júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenekkel már nekem is volt dolgom jópárszor. Ehhez kell egyfajta beszűkült látásmód és elvakultság a tudomány felé, nameg egó. Próbáltam rámutatni, hogy a tudomány is képlékeny, folyton változó álláspontú, elméleti kérdések millióival, de meg se hallják. Covid óta meg méginkább erősödött a tudományt mantrázók száma, mintha ezzel nyugtatnák magukat, ringatva a testüket az őrület határán. Kb mint a szektások. Ha ellent mondasz nekik, rád támadnak.
júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13%

Brávó!


Most te kötekedsz azzal a 20 emberrel aki válaszolt a kérdésekre.

júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!