Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes-e olyan munkahelyre...

Érdemes-e olyan munkahelyre menni ahova még be se léptem, de már előre rosszul vagyok tkp. mindentől? semmi se tetszik, semmi se szimpatikus.

Figyelt kérdés

Voltam állásinterjún már akkor rosszul voltam a helytől az épülettől, a távolságtól, az egésztől úgy ahogy van. A belépésnél ahogy fogadtak a portás, a titkárnő majd végül a "nagyfőnök" egy válogatottan antipatikus banda. A (leendő) főnöktől fizikailag rosszul voltam.

Megmutatták leendő helyemet, leendő közvetlen munkatársaimat, a feladatkört, abszolút nem szimpatikus semmi és senki. A feladatkör egy halál unalom irodai szar, a kollegák citromba harapott pofájú kiégett 50-es irodai penészvirágok, a berendezést még Kádár hagyta itt szerintem 1970-ből... a fizetés meg lóf***sz.



Ezek után menjek ide ha per pill más opció nincs, vagy ez annyira rakás szar hogy még ha más nincs akkor se menjek ide?


júl. 3. 20:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
Májustól kezdve kb. egy hónapig nyugton voltál Balázska, ma már ez a harmadik kérdésed. Megváltozott a gyógyszeradag, vagy mi történt?
júl. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Minden Mo.-n található munkahely ilyen lényegében. Erről pedig a zemberek tehetnek.
júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#5 Állásinterjú esetén szabadnapot kivenni? Esetleg reggel 8:30 előtt vagy 17 óra utánra kérni a személyes interjút? Általában az állast hirdetők is tudják, hogy nem csak munkanélküliek fognak jelentkezni, ezért ha tényleg embert keresnek, tudnak rugalmasak lenni.


Sokszor egyébként telefonon vagy online egy ebédszünetben is el lehet intézni, főleg a több körös felvételi folyamatoknál. Legfeljebb a végén bemenni, amikor már majdnem biztos. Arra meg már rá lehet áldozni egy (fél)szabadnapot.

júl. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%

2: Kérdező kommentje: "az előző helyemre majdnem rámentem, hónapokat töltöttem benlakásos pszichiátrián. Soha semmi munka nem ér ennnyit."


Te bekerülsz a pszichiátriára, ha 50 évvel ezelőtti bútorok közt dolgozol?

júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen egyszer. Még egy próba napra is bementem, de a végén nemet mondtam. Pár hét múlva találtam másikat. Amiről csak később derült ki hogy sz*r XD Viszont azóta megtaláltam álmaim állását, azóta is ott vagyok, 3 éve ❤️
júl. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha rossz érzés tölt el az interjún (bármi miatt), akkor ne menjél.

Tapasztalat.

júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Csináld egy darabig (ameddig bírod) addig is lesz zseton, az élet majd úgyis eltávolít ha nem odavaló vagy!
júl. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A 16-os válasza sanszosabb: ha az elején szar az már jobb nem nagyon lesz (csak rosszabb). Ez is tapasztalat!
júl. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem ajánlott olyan helyre menni dolgozni, ahol ennyire nem szimpatikus már elsőre a közeg.


Viszont nagyon fontos kérdés, hogy vajon mennyire van kilátásban más, jobb lehetőség, mennyire fér bele az életedbe, tartalékaidba, hogy tovább válogass. Vajon meddig tart más, jobb helyet találnod? Van-e addig valami alkalmi alternatívád, amiből pénzt tudsz csinálni, akár napszámosként?


Pláne, ha már pszichiátriai kezelés is volt, akkor azért fokozottan felvetődik az is, hogy vajon mennyire helytálló a helyzet értékelésed? Biztos annyira rossz a hely, mint érzed, vagy a kognitív torzítások miatt sokkal rosszabbnak érzed most és talán idővel javulna az érezted és meg tudnád szokni legalább valamennyire.


Érdemes lehet a keresési módszert, akar területet is felülvizsgálni. Vajon tényleg jól próbálsz munkát találni?Valóban mindent megteszel a siker érdekében, vagy csak fél gőzzel csinálod?

Nem ítélkezni akarok, nem ismerlek, nem tudom, mit és hogyan csinálsz. Viszont nagyon sokan nem csinálják kellő energia és idő befektetéssel, pláne nem megfelelő módon teszik, ami nem csoda, ha nem hoz eredményt.


Érdemes pl. a személyes kapcsolatokat minél inkább bevetni, mert extrém hatékony tud lenni, hogy az ismerősök tudják rólad, hogy állást keresel és valaki be tud ajánlani egy helyre, ahova el tudsz menni.

júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!