Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » T_i fel szoktátok hívni az...

T_i fel szoktátok hívni az ügyintézőt, ha türelmetlenek vagytok?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írtam, és azért kérdezem, mert sok ismerősömtől megkapom, hogy "miért nem hívogatod őket, miért nem mész be rácsapni az asztalra" stb, amikor az a kontextus, hogy például valami ügyet intézel, és megmondják, hogy majd telefonon\levélben értesítenek valamiről, de még nem telt le a határidő.

Mondjuk hétfőn bemész ügyintézni, és megmondják, hogy a héten reagálni fognak, vagy megkeres az ügyintéző.

Csütörtökön még mindig semmi, és nagyon sok embertől megkapom, hogy ők már rég betelefonáltak volna, hogy mivan már, vagy bemetnek volna személyesen számon kérni őket.

De én türelmes embernek tartom magam, ha azt mondják, a héten keresnek, vagy válaszolnak, akkor mit patáriázzak még csütörtökön?

Péntekig várok maximum ha a hétre ígértek, előtte nem látom értelmét zargatni az embereket. Különben is, hogyan képzelik ismerőseim, hogy felhívom őket, hogy miért nem kerestek még fel, és teljesen hülyének néznek, hogy dehát a hétre igérték, mit akarok én még csütörtökön? Teljesen jogtalan.


Csak én vagyok ilyen? Fenti példánál maradva ti meddig várnátok?


júl. 3. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még a péntek is ahhoz a héthez tartozik így várnék. Amúgy jó magyar szokáshoz híven az "ezen a héten" = "ebben a hónapban".
júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
100%
Dehogy hívogatom. Ha valamiről tudom, hogy meghatározott időre kell majd, akkor időben elkezdem intézni. Csomó dolognak van bürokratikus átfutási ideje, az ügyintéző nem tudja ezt befolyásolni, hiába hívogatják.
júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Hivatali ügyeknél ki szoktam várni, azt az időt, amennyit ígérnek, ilyenkor másnap reggel kezdem el hívni az ügyintézőt :D


Egyéb esetekben az a sok éves tapasztalatom, hogy ha nem vagy elég rámenős, sz*rnak a fejedre...

júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Antiszociális lény ***** válasza:
Általában nem, viszont a helyedben péntek késő délelőtt odatelefonálnék érdeklődés gyanánt. Azért délelőtt, mert péntekenként az ilyen helyek hajlamosak csak délig vagy egy óráig működni..
júl. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen "én bemennék és az asztalra csapnék" típusú emberek a való életben a legnagyobb papucsok. Itt a gyakorin is hasonló stílusban osztják némelyek a tanácsokat, biztos, hogy ők is hasonlóak.

Aki ilyeneket tanácsol, annak azt se kéne elmondanod, hogy egyáltalán van egy ügyed egy hivatalnál.

júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben én is, a biztonság kedvéért, péntek délelőtt felhívnám érdeklődés miatt, nem siettetés gyanánt. Tudom, hogy az ügyintézőknek is tömérdek feladatuk van, szóval tényleg nem rossz szándékkal keresném.

Jártam már úgy, nem is egyszer, hogy valahogy "elkeveredtem" a rendszerben, és azért állt a folyamat, mert valahol megakadt, és addig nem vették észre, míg nem hívtam őket.

júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!