Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják az alacsony...

Miért mondják az alacsony energiaszintű emberekre, hogy lusta?

Figyelt kérdés

Szerintem a lusta ember az, aki nem hajlandó semmibe se sok energiát tolni.


Én gimiben kitűnő tanuló voltam.

Az egyetemen kezdtem észrevenni, hogy nekem nem olyan az energiaszintem, mint másoknak.

Volt, hogy délután lefeküdtem aludni vagy kora este, mert annyira kimerített az egész napos mászkálás (ugye sokszor lukak vannak az órarendben, így volt, hogy este 7ig óra volt), így nem bírtam tanulni, így hajnalban felkeltem és akkor tanultam.


Nem szeretem a tömeget, az emberek lefárasztanak, van, akinek az órák után sem volt fárasztó bulizni menni.


Mivel én ilyen vagyok azon vagyok, hogy a lehető legjobban leegyszerűsítsem az életemet.

Számomra pl egy kertes házzal való foglalkozás nyűg, idő- és energiapazarlás.


Olyat is hallottam már, hogy egyesek szerint a panellakók lusták.


És ezt elhízott, vagy nem éppen sportos emberek mondták, akik autóval járnak a wcre is.

Én sportolok pl, tehát szerintem már ez sem arról árulkodik, hogy lusta vagyok.


Otthonülős vagyok, nem vágyok arra, hogy szabadidőmben pörögjek.

De erre is megkaptam már, hogy mert lusta vagyok.


júl. 3. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Azért mondják, mert ők még azon a szinten vannak, hogy minősítenek.


Mit foglalkozol velük ?!


Én is az egyszerű élet híve vagyok és pont ma mesélte nekem valaki, hogy jaj xy-ék Görögben vannak és és és...ÉS? Had legyenek! Én nem vágyok oda meg sehova, nekem jó és tartalmas itthon is, de ezt sokan képtelenek megérteni, ez van!


Mit számít, hogy lustának tartanak. De legközelebb akkor mondd nekik, hogy igen, lusta vagyok, nagyon lusta és élvezem! :)

júl. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Én lusta vagyok és introvertált is és ez a korral csak rosszabbodik.
júl. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló kaliberű/beállítottságú vagyok. Nem érdekel a tömegeket vonzó fesztivál, buli. Csoportos utazás stb. Hajnal 5 től este 10-ig funkcionálok, még szilveszterkor is. Olvasni, kertészkedni, zenélni, úszni, tanulni, télire befőttet szeretek csinálni/készíteni. Párom viseli nehezen mert ő meg az ellentéte, bulik, emberek, éjszaka van fent, szereti a tömeget stb. Én nagyon lefáradok, ha nagy a zaj, sok az ember. Nem érzem magam lustának, párom szerint még az vagyok.
júl. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
65%
Miért mondják a lusta emberekre, hogy az alacsony energiaszintűek?
júl. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Nem attól lesz lusta vki, hogy nem érdekli vmi és nem lát benne hasznot... nem lesz lusta attól vki, mert nem szeret / akar főzni és megoldja rendeléssel, hideg élelmiszerrel az étkezését. Attól sem lesz lusta, hogy nem ezermesterkedik otthon. A lustaság sztem az, amikor vminek az el nem végzésével konkrétan a saját életét teszi tönkre, vagy a kötelességeit nem látja el, vagy ha másnak többletmunkát okoz vele vagy ha más életét rontja le vele.
júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a túlzott buzgolkodás és az abban való megcsömörlés, a "sok hűhó semmiért" típusú gondolkodásra való ráállás bizonyos érzelemben lustává (vagy kényelmessé?) teszi az embert, legalábbis magamon ezt tapasztaltam. Jó dolog ha valaki aktív, de ha visszanézek mennyi időt és energiát fecséreltem el felesleges dolgokra, elszörnyednék. Ha kettővel elosztanám az akkori életemet szerintem akkor is boldog lennék!
tegnapelőtt 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!