Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hatással lehet...

Szerintetek hatással lehet egy gyerekre ha rendetlenségben és kupiban nő fel?Egyáltalán miért lesz valaki ilyen szinten rendetlen?

Figyelt kérdés
Szóval anyukám sosem volt az a takarítós fajta mindenhol szemét meg rendetlenség volt/van.Szerintetek ha valaki így nő fel akkor lehet valami következménye a felnőtt életében?Akik hasonlóan nőttek fel annak mik a tapasztalatai?

jún. 28. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Egyik barátnőméknél gyerekkorunkban mindig kosz/kupi volt. Úgy látom így neki ez vált normálissá, most a saját lakásában is mindig kosz és kupi van
jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak azon múlik, hogy mit lát. Nálunk mindig rend volt, napi szinten elpakolás, hogy ne legyen kupi(nem vészes szinten ami már kikészíti az embert), hetente takarítás, évente 4szer nagytakarítás.

Hiába látta nővérem a tisztaságot, most baromi kupis, piszkos helyen él, nem is igazán érdekli.

Másik példa az egyik volt osztálytársam. Mindig mocsok volt náluk, az udvart is lomok borították, ő ezt teljesen megutálta, felnőttként tök normális életet él, nincs mocsok se lomok

jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak igaza van. Nálunk mindig rend volt, én is rendet tartok. A felnőtt lányom valami borzalom káoszban él
jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban is utáltam a piszokságot amiben éltünk, meg a trehányságot...pl a ruhákat csak bedobálta anyám a szekrénybe. Szennyes mindenhol lógott, a kanapén, bútorokon stb. Ha felborult a szobában a kuka, fel nem állította, tiszta hangya volt minden mert kaját is dobott ki a szobai kukákban.

Használt betét a szobai kukában, véres résszel felfele..

Ha ki is takarítottam, elpakoltam, akkor egy nap alatt ugyanolyan retket csinált.


Én tisztaság mániás lettem. Szinte már betegesen.

jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig kosz és kupi volt gyerekként a panelban.

Sajnos én is elég kupis vagyok, de szabályokkal próbálom magam kordában tartani.

Pld heti 1x 2-3 órát takarítok.

Ha eszek, akkor minimum beáztatom utána a dolgokat, hogyha később is mosogatok / pakolok a gépbe, akkor addigra ne száradjon rá.

Hazaérel rögtön zuhanyzok.

Meg hasonlók.

Sajnos van hogy megtorok, olyankor nagyon nagy mocsok tud keletkezni, de azt max pár napig tudom elviselni és utána neki esek mindent a helyére pakolni, áttorolni, sepregetni, porszivozni es felmosni.

jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%

Angolul hoarder. Mentalis betegseg.

Anyukam ilyen es fel evszazad multan es traumakent elem meg.

jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Hat 6, a hoarder joval több, mint piszok meg rendetlenség
jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!