Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igazából nem függ iskolai...

Az igazából nem függ iskolai végzettségtől, intelligenciától hogy ki mennyire hajlamos a kárörömre?

Figyelt kérdés
"Legszebb öröm a káröröm"- tartja a mondás, de pl nagymamám mindig megszidott gyerekkoromban, ha nevettem azon, hogy másnak valami nem sikerült. Azt mondta ez nagyon csúnya dolog és az intelligens felnőttek kinövik ezt. Viszont én azt látom, hogy a felnőttek legalább annyira kárörvendőek, mint a gyerekek és a magas pozícióban lévők is. Valahogy sokan élvezik ezt, ha nekik nem jön össze valami, akkor másnak se sikerüljön. Ez amúgy valahol szomorú, de lehet ösztönös, és az internet még jobban erősíti ezt, sokan örülnek annak, ha kiesik a magyar válogatott, vagy a Csok-ot igénylők belebuknak a hitelekbe, pedig tulajdonképpen attól nekik nem lesz jobb semmivel. Mindenki hajlamos erre, vagy mitől függ?

jún. 27. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy kinek mennyire szánalmas az élete. A boldogtalan, megkeseredett, elégedetlen emberek szoktak ilyen gonoszak lenni.

És ez nem függ se végzettségtől, se pénztől, se semmitől.

jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Ellenkezőleg, alacsony intelligenciájú emberekbe lehet belenevelni dolgokat. Persze nem garancia, hogy akinek alacsony az intelligenciája, az nem kárörvend. Csak arról van szó, hogy azon a szinten lehet gondolkodás nélkül beprogramozni az embereket különböző magatartásra.


A boldogságnak ehhez semmi köze, mivel a boldogságtól nem függ az ember humorérzéke, pontosabban, hogy mit tart viccesnek. Attól mert valaki jobb helyzetben van, még nem fog más dolgokat viccesnek tartani.

jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Altalában az alja pórnép hajlamosabb arra hogy mindenkit szidjon. Szerintem lehet osszefugges.
jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

#3

A szidás és a káröröm nem ugyanaz. Az is kárörömnek számít, ha valaki viccesen elesik. Pl. haveri társaságban, ha valaki bénázik egyet, akkor gyakori a nevetés. Ez nem szidás és még csak rosszat se akarsz a másiknak, viszont kárörömnek számít.

jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kicsit komplexebb lelkületű ember képes egyszerre empatizálni a pórul járttal, és harmadik személy perspektívájából látni önmagát és az elesettet, tehát a saját feltörni akaró röhögését is. Aztán függően attól, hogy igazi rosszmájú idióta esett-e pofára végre, vagy valaki olyan, aki nem ezt érdemli, eldönti, hogy szakad vagy együtt sír. Általában azoknál van jó helyen egy megalázó felröhögés, akiken semmi nem segít, hardveresen kivitelezhetetlen, hogy értsék a világukat harc meg duzzogás helyett. Jobban esik, mint szomorkodni a megváltoztathatatlanon.
jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogy függ ember.. a legmagasabb végzettségű emberek konkrétan a legférgebbek sokszor, politikusok, ügyvédek, bankárok.. tudod hogy örülnek ha sikerül lehúzni?


Az iskola végzettség szart se ér.. én egy gyereknek egy év alatt megtanítom 10x jobban azt amit az iskola 15 év alatt..

jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neveltetéstől, környezettől, lehúzó "baráti társaságtól" függ.
jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!