Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy felnőttként...

Miért van az, hogy felnőttként minden szakma olyan nehéznek tűnik miközben gyerekként nem ezt gondoltam?

Figyelt kérdés

Erről a videóról jutott eszembe, hogy egy "sima" mozdonyvezetőnek is milyen komplett műszaki/szakmai ismeretekkel kell rendelkeznie:

[link]


Én gyerekként sok mindenről álmodoztam, hogy majd mi leszek felnőttként: kamionos, rendőr, vadászpilóta stb. De arra kellett rájönnöm, hogy én semmire nem való vagyok. Van egy hálózattelepítő végzettségem és már azt is görcsösen végeztem el, de az egyetemi tanulmányaimmal a mai napig szenvedek és nagyon esélyes, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni ezen a területen, mert nulla szakmai affinitásom és tudásom van.


Ugyanakkor végiggondoltam, hogy a sima szakmunkákhoz is rengeteget kell tanulni és ügyesnek kell lenni, nemhogy az értelmiségi területeken. A rendőrnek is rengeteg jogszabályt, biztonsági ismeretet kell elsajátítania, miközben gyerekként azt hittem, hogy csak pisztollyal autóznak egész nap. Akkor a kamionosoknak is komplett minősítő vizsgákat kell tenniük arra vonatkozóan, hogy mit szállíthatnak, ráadásul talpraesettnek, intuitívnek kell lenniük rengeteg műszaki ismerettel. De még az építőipari szakmákba is volt lehetőségem belepillantani és ott is rengeteg dologra kell figyelni, a műszaki szakmunkákról (villanyszerelő, CNC) nem is beszélve. És sokan mégis leszólják a szakmunkásokat, hogy tanulatlan, biorobotok. Vagy komolyan én vagyok ennyire buta és életképtelen, hogy semmihez nem fogok érteni és nem fogok tudni érvényesülni a munkaerőpiacon? Nagyon félek ettől! 😖

Van köztetek, aki szintén azt érzi, hogy felnőttként semmihez nem ért?



2019. okt. 10. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

"Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat."

Ismerős?

Most, mikor már kijártam néhány iskolát, több mindenhez értek (a saját szintemen). De ezen nem kell agyalni, mert a túl sok töprengés tévútra vezet.

2019. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy te most egy nagyon fontos dolgot ismertél fel, mind magadban, mind a világban, amit előnyödre is fordíthatsz. Egyrészt szerintem lelkiismeretes ember vagy, ezért látod a nehézséget minden munkában, mert azt alaposan akarod végezni, ez egy nagyon jó tulajdonság, csak meg kell találnod azt ami iránt érdemes elköteleződnöd, és ezt úgy értem, azt a munkát ami számodra "élvezetes" mivel ilyen mentalitással minden munka fárasztó lesz. És jól tetted fel a kérdést, felnőttként az összes szakma ilyen nehéz, de rengeteg megnőtt gyermek dolgozik minden területen, ők könnyedén végzik a munkát, könnyedén hibáznak és könnyedén nem tanulnak belőle...
2019. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Mert gyerekként még az ember nem tudja, hogy felnőttként mi vár rá és mennyi xarban lesz része. Felnőttként meg már bekorlátozzák a hiedelmei, a lehetőségei vagy azok hiánya, a pénzkeresés frusztrációja, a megélhetési problémák, családi gondok stb. Gyerekként még nincs más gondja az embernek, mint álmodozni. Aláteszik a tiszta ruhát, elé a kaját és nem foglalkozik semmi "lehúzó" dologgal. Felnőttként az embert annyi minden éri, annyi mindennek kell megfelelni, annyi rossz tapasztalat éri, hogy sokszor szárnya szegett madárként már képtelenné válik a repülésre - sajnos elfelejt gyereknek lenni vagy elfelejtetik vele, hogy kell és ez nem jó...!
2019. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Gyerekként az élményt látod a munkában, az izgalmat, szabadságot.


Felnőttként meg tudod, hogy minden felelősséggel jár, minden szabályozva van, és sokkal másabb prioritások mellett kell elvégezned a munkát (szabadidő, család), nem kedvedre csinálod és bejön az, hogy sokszor megélni is éppen csak meg fogsz belőle ami szintén nem dobja fel az élményt. Meg alapvetően sok munka olyan, hogy bármennyire izgalmas 1-1 része, akkor is a 90% az csak ismétlés és ugyanazon folyamat elvégzése amit megunsz.

2019. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem igazán egészséges felnőtt abból lesz akiben ott marad egy kicsit a gyerek is.


Megérik, átérzi a döntései súlyát, de mégis képes gyermeki lelkesedéssel, kíváncsisággal hozzáállni a dolgokhoz, és ettől sokkal boldogabb, sokkal több lehetőség nyílik meg előtte.

2019. okt. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg is válaszoltad a kérdésedet. Azért tűnik nehéznek, mert "a sima szakmunkákhoz is rengeteget kell tanulni és ügyesnek kell lenni". Ettől lesz valaki szakember. Attól, mert valami nem igényel 3 diplomát, meg két doktorit, attól még azt a munkát ismerni kell. Persze, itt is vannak fokozatok. Mondjuk egy takarítónak azért nem kell annyira hú, de sok szakismerettel rendelkezni. Egy asztalosnak viszont jónéhány dolgot tudnia kell, nem véletlenül tart több évig a képzésük. És akkor mit szóljon mondjuk egy orvos, akinek nem elég egyszer megtanulni valamit, és azt utána élete végéig alkalmazni, hanem folyamatosan kell képeznie magát, és folyamatosan új dolgokat kell elsajátítania? De felhozhattam volna példának az informatikát is: ha annyi lenne a tudásom, amit iskolában benyaltam, a világon senkinek nem kellene a munkám.

Nem vagyunk egyformák. Épp ezért szép a világ. :) Valakinek ez megy jobban, másvalakinek meg az. Van, aki jobban szeret tanulni, és van, aki az állandóságot szereti. De olyan nincs, hogy valaki "értéktelen" lenne. Csak valószínűleg nem találtad még meg a számításodat. Azért gondold végig: szereztél egy szakmát. Aztán felvettek egyetemre. Egy tipikus semmirekellőnek nem ilyen szokott lenni az előélete. ;-) Csak valószínűleg rossz irányba mész, és nem találtad meg, hogy mi a te utad. Amivel mondjuk jobb lenne mihamarabb tisztában lenni, hogy annak megfelelően tereld az életedet. És ezt jobb előbb meglépni. Ha mindenképp az informatikában szeretnél elhelyezkedni, akkor a folyamatos tudásbővítés elengedhetetlen. Amit mondjuk én kifejezetten élvezek, és ettől szeretem ezt a pályát: folyamatosan új, és nagyon gyakran érdekes dolgokat ismerhetek meg. De az informatikának is van rengeteg ága. Attól, mert az egyik nem megy, a másikban még lehet, hogy jó vagy.

2019. okt. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a munkát azért látod olyan nehéznek, mert nincs benne rutinod. Igazából az ember az ismeretlentől fél, és minél többet tud, annál inkább látja, hogy mit nem tud. Magabiztosságot igazából az tud adni, ha sokszor kerülsz olyan szituációba amiket ha elsőre nehéznek tűnik is, sikeresen meg tudsz oldani. Egy idő után pedig lesz egy rutinod, és könnyebbnek fognak tűnni a dolgok.

Ó és minden munkához kell, némi les..rom mentalitás. Én orvosként dolgozom. Még az én szakmámba is kell. Emberek vagyunk akik hibázhatnak. Hanyagnak nem szabad lenni, de a hiba MINDEN szakmában elfogadható. Ha rágörcsölsz a munkára és rettegsz a hibáktól, akkor nem fog menni a dolog. Ráadásul tapasztalni fogod az életben, hogy egy csomó hibának nincsen következménye, persze el kell kerülni őket, de olyan nincs, hogy soha nem hibázol.

2019. okt. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ugyanazt érzem mint Kérdező, mert nem találtam meg a helyemet, hogy "mi érdekelne igazán" hiába végeztem el ne egy szakmát, képzést, utólag rájöttem hogy nem érdekel a dolog. Ha újba fogok, leküzdhetetlen korlátokba ütközöm stb.
2019. okt. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!