Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hipochonder lennék, vagy...

Hipochonder lennék, vagy valósak a félelmeim? Lehet valaha kapcsolatom így?

Figyelt kérdés

Néha előfordul hogy kicsit elkezd viszketni a bőröm, ilyenkor bepánikolok és úgy érzem hogy rühös-atkás-bogaras vagyok. Az orrom is néha viszket, ilyenkor azt érzem valami bőrfertőzésem van. A hüvelyem állítólag természetes szagára és folyására azt hiszem hogy állandó gombás fertőzésem van. A számat ki szoktam harapgálni ha ideges vagyok, ilyenkor hólyagos lesz pár napig és ém azt betudom annak hogy herpeszes vagyok.


Egy nagy FERTŐNEK érzem magam ezek miatt, és nagyon önbizalomhiányom, úgy érzem ezek miatt a dolgok miatt sosem lesz kapcsolatom. Vagy ezek természetesek, hogy az ember viszket néha, van hüvelyi folyása és annak valami szaga, stb..? kezdek megőrülni és egy fertő telepnek érezni magam..nagyon rossz érzés..még csak 17 éves lány vagyok, és rengetegen megdicsérnek hogy szép vékony magas szép arcú vagyok. Sok fiú bókolt már, leszólított, udvarolt, stb, de mindenkit ellöktem sorra magamtol a rögeszmém miatt(persze nem ezt mondtam nekik, hanem azt hogy nem akarok kapcsolatot)Nem akarom erre elpazarolni a fiatalságom, ha fertőzött vagyok, akkor hogyan kezeltessem magam? És ha mentális probléma, akkor pszichológus?


jún. 26. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de szerintem ez fertőzéstől való félelem inkább kényszergondolat, nem hipochondria. Kényszergondolatoknak van egy olyan fajtája, hogy fertőzésektől való félelem és a szenvedő alany mindig arra gondol, hogy fertőzött, piszkos. Pszichiáter vagy pszichológus terápiás kezeléssel eredényesen tudja kezelni/gyógyítani.
jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!

szerinted akkor ez csak szorongás, és nem vagyok fertőzött?

jún. 26. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:
A folyás lehet normális, meg kóros is. Itt nehéz lesz válaszolni.
tegnapelőtt 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szorongás nagyon sok esetben pszichoszomatikus tüneteket okoz (tehát stressz/szorongás hatására valós testi tüneteid lesznek). Ez nem ugyanaz, mint a hipochondria, de ha állandóan azon szorongasz, hogy valami bajod lesz, az ettől való stresszeléstől előjöhetnek tüneteid. Az általad felsorolt ÖSSZES tünet/érzet tipikus szorongástól jelentkező tünet.

Az egyik leggyakoribb ilyen pszichoszomatikus tünet a bőrön szokott előjönni, ált. ekcémaként, ami pontosan azzal kezdődik, hogy viszket a bőröd (aztán kisebesedhet, főleg, ha folyton vakargatod). Ettől SEMMI BAJOD NEM LESZ, csak kellemetlen. Inkább kend be a bőrödet, ne vakargasd, és próbálj ne stresszelni ezen! Arra, hogy rühes vagy, az esély kb. 0.

A szádat is azért rágod, mert szorongasz, aztán persze, hogy kisebesedik. Ennek semmi köze a herpeszhez. Bár akkor se lenne semmi egetrengető, ha herpeszes lennél, mert elárulom, a legtöbb emberben megtalálható a herpesz, csak nem jön elő (kivéve, ha legyengül az immunrendszered, de akkor se feltétlenül). De nem vagy az, csak szétcsócsálod a szád.

Egyértelműen a hüvelyi érzeteid is a szorongásnak tudhatóak be. De ha zavar, nézz el egy nőgyógyászhoz, aki meg tud nyugtatni, hogy nincs bajod.

Egyébként - meglepetés - a hüvelyi fertőzések egy része egyértelműen pszichés problémák hatására jön elő, főleg, ha krónikus.


Az írásodból az jön le, hogy nagyon gátlásos vagy. Ez a Te korodban egyáltalán nem ritka, de ha ennyire nem tudod legyőzni, érdemes lehet elbeszélgetned egy pszichológussal, és megkeresni annak az okat, hogy ennyire szorongasz.

tegnapelőtt 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakemberhez kéne fordulnod :/
tegnapelőtt 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy fertőzött, erre fogadni is mernék, viszont nagyon szorongsz. Voltam én is ilyen helyzetben, tudom mit érzel.
tegnap 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!