Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan védekeztek hőség ellen?

Hogyan védekeztek hőség ellen?

Figyelt kérdés
Mennyire bírjátok?

jún. 24. 15:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

Elegendő folyadékkal, valamint napvédővel, sapkával, a szédülés ellen pedig kólával, vagy jegeskávéval. Éjjel pedig nyitott ablak mellett alszom.

Sajnos nagyon rosszul viselem a hőséget; hamar szédülni kezdek és/vagy fáj a fejem, legrosszabb esetben meg nyűgös is vagyok, ez az utolsó legalább nem tart sokáig, de így sem kellemes.

jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Szenvedek nagyon. Mindig utáltam a nyarat, a tél a kedvencem.

Ha hazavergődtem melóból le az összes ruha, itthon meztelenül vagyunk ( a férjem is), sokkal kényelmesebb, és megy a ventillátor amíg lehet. Meg sokat iszom ( nem alkoholt).

jún. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Két liter sör, tüskével.

Viccen kívül, én is egy gyík lehettem előző életemben, a meleget nagyon jól bírom, nyilván 35 fokban már melegem van, de nem zavar, ellentétben azzal, ha fázom, olyankor még a csontjaim is fájnak, pedig fiatal vagyok. Klíma van, de még mióta itt lakom (4 éve) nem volt bekapcsolva. Több vizet iszok ilyenkor, nem tudatosan, hanem egyszerűen szomjasabb vagyok, illetve nyaranta gyakorlatilag csak salátán, párolt zöldségen, és lecsón élek, egy pörkölt tésztával, vagy kenyér, vagy pizza nem menne le, sőt, még a fagyi is nehéz ételnek tűnik, lehet, fura, de én csak a hideg évszakokban tudok fagyizni.

Ha a szabadban dolgozok, vagy töltöm az időt, mindig van rajtam fejkendő vagy sapka, és naptej. Sajnos így is minden nyáron kapok napszúrást legalább egyszer (idén már túl vagyok egyen, valamiért jó ötletnek tűnt 35 fokban elmenni túrázni egy olyan helygerincre, ahol nincs fa), nagyon fehér bőröm van és könnyen leégek. Azt szoktam mondani, hogy én szeretem a napot, csak sajnos a nap nem szeret viszont. Ennek ellenére, a kedvenc évszakom. Ilyenkor érzem igazán, hogy élek. Régen azt hittem, azért lesz rajtam úrrá a mélabú augusztus végén, mert utálom az iskolát, de felnőttként, úgy, hogy végigdolgozom a nyarat, ugyanúgy utálom a nyár végét, mert tudom, hogy 9 teljes hónapot kell várni, mire újra szép lesz az élet.

jún. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Szolovjov ***** válasza:
100%
Szerintem még nem volt hőség a nyáron. Itt Borsodban alig ment 30 fok fölé. Teljesen jó. Mondjuk a klíma nélküli autómban kicsit sokallom a 60 fokot.
jún. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj ki a napra, hűtsd le a lakást.
jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Délutánonként kicsit szenvedős, de számomra még mindig inkább ez, mint a téli fagy.

Van ventillátorom, amit bizonyos időközönként bekapcsolok, igyekszem sok hideg folyadékot inni, na meg ha mindezek ellenére nagyon leizzadnék, akkor naponta pár alkalommal beiktatok egy gyors langyos -vagy hidegvizes zuhanyt.


30/F

jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Langyos vizes kis törölköző hol a karomra, hol a lábamra, egész jól lehűt. Bent klíma nélkül 26 fok van, nappal minden zsalut becsukok, nagy fák veszik körül a házat.


Éjszaka a szúnyoghálós ablakok nyitva vannak (jó magasan vannak az ablakok, betörő nem jöhet be). Reggelre lehűl a lakás 20-21 fokra.

júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
39%
13-as: mi az a tüske?
júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
49%

#17

Az a baj, hogy éjszaka is kint meleg van, lassan nem fog lehűlni a lakás 20 fokra, ha kint is 25 van éjjel.... :(

júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

18


A poén alapja egy "klasszikus" riport..

https://www.youtube.com/watch?v=BFm9c24D7Zg

júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!