Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ember önbecsülését az...

Egy ember önbecsülését az határozza meg leginkább, hogy mennyire sikeres a társkeresésben?

Figyelt kérdés
Vagyis a médiában így mutatják be, hogy az az igazán sikeres férfi, aki sok nővel le tud feküdni és nők közül is az, aki iránt a legmenőbb csávók érdeklődnek, a valóságshow-kat is ez alapján nyerik meg. Persze ez sarkított példa és nem mindenki így él, de az biztos, hogy akármennyire sikeres is valaki a munkájában, sportban, közösségi életében, ha nincs párja, akkor a társadalom jelentős részében ez kételyt ébreszt. A politikusokat, híres embereket is állandóan követik, hogy vajon kivel van kapcsolatban, kivel szexel. Mai napig is a párkapcsolat a siker, az egyedüllét a kudarc jelképe. Lehet úgyis egészséges önértékelése valakinek, hogy az életének ezen területén egyáltalán nem sikeres?

jún. 24. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Ez egy része lehet, de több tényezőből adódik össze.

De nem lesz kudarc az egyedüllét, nagyon sok sikeres és népszerű ember van egyedül akár nagyon hosszú ideig is. Attól még jók abban, amit csinálnak és egyáltalán nem biztos, hogy aki épp kapcsolatban van, az boldogabb.

jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
49%

Az ember önbecsülését az önmaga felé megnyilvánuló törődő szeretet határozza meg.


Aki becsüli magát, az értékeli, szereti önmagát (testét, érzéseit, gondolatait).


Sajnos ezt tanítani kellene, mert nagyon ritka az, akinél láttam, hogy egészséges önbecsüléssel, szeretettel rendelkezik.


A média (szenny), csak ront a lakosság mentális állapotán.


A sikert pedig mindig önmagunk pillanatnyi értelmi, érzelmi, tapasztalati szintjéhez kell igazítani, nem a tömegéhez. Mert mindenre meg kell érni.

jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát az enyémet biztos nem.
jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Az önbizalomnak kb. semmi köze a külsőhöz és az ellenkező nemnél elért sikerekhez. Az önbizalom gyerekkorban alakul ki, akit a szülei sokat dicsérnek, kiskirályként, királylányként kezelnek, annak akkor is nagy lesz az önbizalma, ha csúnya, kövér és proli. És annak is lehet önbizalomhiánya, aki nagyon jól néz ki, csak nem úgy kezelték gyerekkorában, hogy nagy legyen az önbizalma. Ismerek személyesen is mindkettőre sok példát.
jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Az önbizalom is helyrehozható.


Az önbizalom alapja is ugyancsak a törődő önszeretet, illetve az értékeinkbe vetett bizalom. Ez az ún. értékvezérelt élet.


Minél többet gyakorol az ember, a kezdeti hit, bizonyossággá fog válni.

jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3

Azta, ez most nagyon betalált. Én sajnos a második kategóriában vagyok. 😪

jún. 24. 13:01
 7/10 A kérdező kommentje:
#4-nek ment a válaszom
jún. 24. 13:04
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Már bocs, de miért kellene annak fektétlen önbizalmának lenni, akinek van párja?


Akinek van párja, az azt jelenti, hogy talált egy embert, aki elfogadta őt.


Ettől még lehet 100 másiknak nem kellene.


Vannak sikeres emberek, akik köszönik szépen, nem akarnak társat, egyedül is boldogulnak, nem szorulnak másra.

jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Karikó Katalin


Nem gondolom, hogy a legmenőbb csávók ugrálnak érte.


Vagy pl van egy barátom, aki Skóciában doktorált, aztán Amerikában tanított egyetemen, és most egy svájci cég magyarországi főnöke, kb havi 6 millióért. Sosem ugráltak érte a 10/10-es csajok. Van egy aranyos/átlagos duci felesége, akivel boldogok.

Szerintem mindkét ember akit írtam sikeres embernek számítanak, és még van rengeteg példa szerintem.

jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Önértékést azt nem masok mondak meg hanem Te kell hogy érezd. A média azert fujja fel mert like vadászok
jún. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!