Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek az öregedéstől. Nyugdíja...

Félek az öregedéstől. Nyugdíjasok, ti hogyan tudtátok elfogadni, hogy megöregedtetek?

Figyelt kérdés

Bárki kommentelhet, de a kérdés elsődlegesen a nyugdíjas korosztályhoz szól.


A 30-as éveimben járok jelenleg. Talán korai még ezzel foglalkozni, ugyanakkor tény, hogy nem vagyok már 20 éves.


jún. 23. 19:29
 1/6 Senior Séf ***** válasza:
87%

Hogyan tudtuk elfogadni, hogy megöregedtünk? Én pl úgy, hogy az orvostudomány mai állása szerint ez a hosszú élet egyetlen módja...

Viccet félretéve, egyre kell vigyázni; amikor nyugdíjba mész, ne érezd feleslegesnek magad. Legyen egy megszokott órarended. Én mondjuk vidékre költöztem, itt az állatokkal, kutyával, a kerttel, erdővel, horgászattal, a ház körüli teendőkkel úgy nyakon öntöttem magam, hogy jószerivel nem jutok a végére a feladatoknak, meg kell várni egy esőt, hogy bejussak a műhelybe barkácsolni kicsit.

jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Még nem vagyok nyugger de foglalkoztat a gondolat es oregszem


Bennem dac van hogy amikor pl befestettem őszre a hajam meg felvettem nagyiszerkokat hogy elegem volt abbol hogy küzdok azzal hogy fiatalabbnak nézzek ki, nehogymár ne lehessek öreg, kezdtem a világgal lenni hadilábon hogy miert van az a nyomás hogy nem lehetsz öreg tápláld a böröd plasztikázz fesd a hajad meg minden ilyen? Miert nem szabad öregnek lenni?


Miert nem lehet méltósaggal megőszülni, miért sajnálják le akinek megjelennek az ősz szálai miért kell azt pánikszerűen leplezni(a pasiknak persze meg ez ugy van hogy ősz pasi csak sármosabb meg komolyabb macsobb csak, pl a xoutun is latom hogy öreg pasikat reklámoznak pl fehér szakállas feher haju DJ meg ezek hogy az 50-60as tatákra is tapadjanak a huszasok.

[link]


[link]


[link]


Nőknél meg szégyelld magad ha öregszel, ásd el magad ne csodalkozz ha nem kellesz senkinek lefőtt a kavé na rád se kell féltékenykedni meg ezek mennek.

Miért nem teheti meg egy nő azt hogy öregszik?

Azokat miért ássuk el?


Egyik tehát a hiszti ami bennem van.


Másik meg hogy ha műmellem van fel van varrva az arcom akkor kellek meg onlyfans vagyok, ha meg nem akkor meg szűnjek meg? Akkor ki szeret? Az ki felvarrt bőrrel szeret vagy aki szeret akkor is ha májfoltos leszek?


Meg amugy ezek a fesztiválok is nekem már érdekesek vagy rendezvények. Máj 1 és ilyenek. Hogy mindenki kényszeresen ahogy kirittyenti magát mint valami karácsonyfa". Kezdem másképp "felfogni ezt is.

Lehet gizike minden nap piros pólóban árufeltöltő, ez ő, de máj 1-jén meg bepaszírozza magát egy miniszoknyába is meg homlokig kihúzza a szemöldökét.


Amikor a teljesen hétkoznapi átlag pórnép neki áll vmi menő sztárként "farsangozni", ez is kezd fura lenni.

En csakazért is felveszek egyszeru trikot farmerrel edzővel, kifesulom a hajam es mehetunk. Semmi külcsín kényszer páváskodás orrig rúzsozás.


Kezd irritálni az hogy játszani kell 80 évesen is a 20 évest, maradj feszes fitt üde szexi, hiszti van hogy nem lehet 40 60 80 évesnek lenni csak a pasiknak?


Merthát a pasik a korral csak szépulnek, a nők meg átmehetnek semlegesbe 3.neműbe, meg egyáltalán minek vannak. Ja fánkot sütni az unokáknak.

Hát kösz.

jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Önismeret! Foglalkozz kicsit az okokkal, hogy miért annyira félelmetes számodra. Érdemes egy pszichoterápiába menni, 1-2 évre, illetve pszichodrámában feldolgozni mindezt.

Én csak "kvázi nyugdíjas" vagyok: most voltam 55, anyám ennyi idősen nyugdíjba ment, nekem pedig még 10 hosszú évem van. Pedig már elegem van a munkahelyből, kötött munkaidőből, hierarchiából. Még valami értelmeset kellene kihozni az életemből. Van családom, gyerekek, unokák, sok öröm és elégedett is lehetek, de a boldogságot még keresem :)

jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azt hittem 60hoz vagy közel. Nekem nagyon elegedetlennek tünsz. Gondolkozzal el azon mi az amit el akarsz erni es csinald. altalaban az elegedetlen boldogtalan ember aki fél is.
jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*Ja meg ujabban azt csinalom ha kerdezik hogy 10-20 évvel tobbet mondok. Aztán azok a meglepett fejek🤣

Nehogymár ne lehessek öreg. Jogom van hozzá.

jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A jövő még nincs. A múlt már nincs. Egyetlen valóság a jelen. Abban kell jó érezned magad. [ 63 évesen csak azt nem értem, miért nem írtad ki, hogy a férfi, vagy a női nemhez tartozol. Nagyon másként öregednek, és másként is viselik. A kérdésed alapján így általánosságban mellébeszélni elég nehéz... ]
jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!