Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az Amerikai Egyesült Államokbe...

Az Amerikai Egyesült Államokbeli emberek valóban közvetlenebbek, nyitottabbak az átlag Európaiaknál?

Figyelt kérdés
Nem voltam még ott, de nagyrészt videók, illetve néhány élő interakció alapján (turisták) ezt szűrtem le.
jún. 23. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik igen. Meg olyanok is, akik sokkal zárkózottabbak. Kb 330 millió emberről van szó.
jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem, hanem pont, hogy a felszínes bájolgást tolják nagyon, na meg az állandó művigyort, ami igazából tök hamis, de nem érdekli őket, mi van a másikban “mélyebben”.

Ezzel szemben pl. Kelet-Európában nem jópofiznak ennyit az emberek, sőt jellemzően faarccal néznek egymásra, nem illik mondjuk leállni csitcsetelni a pénztárossal - VISZONT ha valaki megkérdezi, hogy “hogy vagy”, arra egyből mindenki kifejti, hogy éppen ma volt az orvosnál a tyúkszemével, a férje csalja, és drága a kenyér.

Amerikában ezzel szemben egyenesen illetlenség ténylegesen válaszolni a hogyvagyra, ott ez csak formaság, hogy “hogy vagy? jól és te? én is”.

Tehát dióhéjban Amerikában nagyon nagy divat a látszatkedvesség és -közvetlenség, ami mögött nincs semmi őszinteség, míg pl. nálunk sokkal távolságtartóbbak az emberek, viszont ha már leálltok beszélgetni, az őszinte lesz.

Aztán ott van pl. Skandinávia, ahol szintén elég távolságtartóak az emberek, viszont ott a barátoknál se annyira divat így a semmiből kitárulkozni.

jún. 24. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
UI.: Így visszaolvasva kicsit agresszív lett, ami írtam 😀, semmi bajom az amerikaiakkal vagy a hétköznapi felszínes csevegéssel/jópofizással, de nekem ez pl. sose menne.
jún. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

"Szerintem egyáltalán nem, hanem pont, hogy a felszínes bájolgást tolják nagyon, na meg az állandó művigyort, ami igazából tök hamis, de nem érdekli őket, mi van a másikban “mélyebben”."


Teljesen egyetértek. Az amcsik felszínesek.

jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó válaszok érkeztek :) Viszont azt vettem észre, hogy "small talkot" is hajlamosabbak kezdeményezni "csak úgy". Ez is csak formalitás lenne? Magyarként ez furcsa nekem.
jún. 24. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Voltam többször nyaralni Amerikában és pont az ellenkezőjét tapasztaltam mint amit a 2-es ír. Sehol máshol nem találkoztam még olyan kedves és normális emberekkel mint ott. Pont nem az van hogy "Hogy vagy? Kösz jól. " és mész tovább. Ők lelállnak egymással beszélgetni. Jó,nyilván nem 10 percre, de 3 mondatot elmondanak. És mosolyogva, kedvesen.
jún. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!