Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki kamaszkorában megfélemlíte...

Aki kamaszkorában megfélemlítette az osztálytársait (bullying), az később megbánta?

Figyelt kérdés

Én a másik oldal vagyok, akit gimiben kicsináltak az osztálytársai, fizikailag és lelkileg. Tudjátok, tipikus, én voltam a szemüveges stréber lány, évekig szívattak a menő lányok, belevágtak a hajamba, rugdostak tesiórán, amikor a tanár nem látta, állandóan cikiztek stb. Pedig nem csináltam semmit, még a leckém is odaadtam nekik, hogy lemásolhassák (tudom, tök béna, ez van).

Az osztályfőnöknek párszor jeleztük, semmi eredménye nem lett, később pedig már inkább nem mondtam el a szüleimnek, mert ciki lett volna, ha megint mennek panaszt tenni, és az utólag kiderül. Az utolsó 1-2 évben szerencsére leszálltak rólam, mert addigra megtaláltam a hangom, és néha visszaszóltam, megvédtem magam.


Csak kíváncsiságból, ha magadra ismersz, vagy ismersz ilyet, aki szívatta, bántotta az osztálytársait, megbánta(d) később?



jún. 18. 17:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

#11

😂😂😂

jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

Én fizikailag nem, de szóban bántalmaztam a kiszolgáltatott osztálytársaimat. Úgy gondoltam ezzel tartozok majd a "menők" közé. Szert is tettem néhány haverra így, de ezek felszínes viszonyok voltak.

11 - 12. - es koromra megértem annyira, hogy másképp lássam a dolgokat és abbahagytam a bántalmazást. Jobb társaságot is találtam magamnak.

Ma már bánom, amit tettem. Összességében pacifista ember lett belőlem. Kerülöm a konfliktusokat.

Aki hiszi hiszi, aki nem nem.

jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

#13

Van benned emberség legalább :)

jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%
Csak az a baj hogy nem mindenki fogja fel ésszel, hogy amit csinál az rossz
jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerösöm nem mesélt róla (de nem is kérdeztem), de ő borzasztóan rossz gyerek volt mind általánosban és gimnáziumban is.

Rossz gyerekkora volt ezért egy értelemben érthető (nem azt mondom, hogy elfogadható).

Valójában akkor se szerette amit csinál, de automatikus védekezés volt. Folyamatosan kellett neki a figyelem, szüksége volt rá, mert nem kapott eleget. Nála gyakran a szeretet azt a verést jelentette egy értelemben, mert ő is ezt kapta, ezt tapasztalta.


Később, idősebb korában jött rá, hogy mennyire is utállta valójában magát és amit csinált. Soha nem akart senkit sem bántani s később visszament az iskolába egyesével bocsánatot kérni a volt tanáraitól is.

jún. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15

Az ilyen embereknek jár a tisztelet, van gerince

jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
78%
Én amit láttam: fel sem merül bennük, hogy ez mennyire nagy kárt tudott másban okozni. Nekik ez sima szünet-időtöltés, szórakozás volt. Felnőttként játsszák a nagyvilágnak az érett, kedves, mások nyűgeit a saját nyakukba vevő, jótékonykodó social justice warriorokat.
jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!