Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki kamaszkorában megfélemlíte...

Aki kamaszkorában megfélemlítette az osztálytársait (bullying), az később megbánta?

Figyelt kérdés

Én a másik oldal vagyok, akit gimiben kicsináltak az osztálytársai, fizikailag és lelkileg. Tudjátok, tipikus, én voltam a szemüveges stréber lány, évekig szívattak a menő lányok, belevágtak a hajamba, rugdostak tesiórán, amikor a tanár nem látta, állandóan cikiztek stb. Pedig nem csináltam semmit, még a leckém is odaadtam nekik, hogy lemásolhassák (tudom, tök béna, ez van).

Az osztályfőnöknek párszor jeleztük, semmi eredménye nem lett, később pedig már inkább nem mondtam el a szüleimnek, mert ciki lett volna, ha megint mennek panaszt tenni, és az utólag kiderül. Az utolsó 1-2 évben szerencsére leszálltak rólam, mert addigra megtaláltam a hangom, és néha visszaszóltam, megvédtem magam.


Csak kíváncsiságból, ha magadra ismersz, vagy ismersz ilyet, aki szívatta, bántotta az osztálytársait, megbánta(d) később?



jún. 18. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Fel se fogják, nem nekik van bajuk van belole.
jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Ez engem is érdekelne. Meg hogyan lehet a felnőttek között ezeket az egyéneket észrevenni, akik ilyenek voltak.
jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos nem biztos... Az én osztálytársaim tavaly nevetgélve nosztalgiáztak azon, hogyan gáncsolták ki, szégyenítették meg rendszeresen az egyik srácot, akinek csak annyi volt a bűne, hogy visszahúzódó és alacsony volt. 29 évesek vagyunk.
jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

#3

Idióta barmok

jún. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Én az vagyok, akire rászálltak. Azt sejtem, hogy lányként/nőként még nehezebb. Én fiúként, már férfiként úgy intéztem el a dolgot, hogy szóltam egy balhés srácnak, aki hozta a bandáját, és "meg lett beszélve" a dolog.

Leszálltak rólam. (Ezt most összefoglaltam röviden, de ezt hetekig tartó rettegés előzte meg, volt, hogy az osztályterem földszinti ablakán hagytam el az épületet - nem vicc és nem filmrészlet, ez volt a valóság.)


Lányoknál/nőknél úgy gondolom, nem lehet ezt így elintézni. Nehezebb.


Tapasztalatom szerint a tanárok nem akarják észrevenni a vegzálást. :( Oda sem néznek.


Szerintem nem bánják meg a bántalmazók a tetteiket, még ha azt is mondják, az csak rizsa, és be sem látják, hogy felnőttként is ugyanolyanok, csak esetleg alattomosabbak. Nem biztos, hogy fizikailag bántanak másokat pl. egy munkahelyen, hanem összefognak a hangadókkal, és igyekeznek kicsinálni másokat. Miközben pl. a Facebookon a bullying ellen posztolnak, osztanak meg bejegyzéseket stb.

jún. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Igen a bántalmazók jellemzően tényleg azt játszák, neten máshol is mintha jószivűek lennének. Nekem is volt egy fúrós kollegám az meg angyalokról posztolt facen meg mindenkinek jókívánságokat küldött, munkahelyen meg felfelé nyal lefele tapos és aljas is. Tehát ha érdekes sincs is csak árt másoknak.
jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Ezek? Dehogy: szerintem mind ugyanúgy éli az életét, keresi magának a bajt továbbra is. Bűnhődni miatta meg más fog...
jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Az 5-ös vagyok.

Nagyon fontos kérdés, visszatérek majd, hátha ír majd egy bántalmazó is.


Még annyit szeretnék elmesélni, hogy sok-sok évvel később megkerestem a Facebookon a rám szállók góréját (nevezzük így), hogy találkozzunk az adott városon belül négyszemközt.

Természetesen előadta, hogy nem tudja, hogy ki vagyok, nem emlékszik arra, amiről beszélek, és hozzátette, hogy négyszemközt nem akar velem találkozni, hív pár embert. :D

Szóval: ez nem reprezentatív felmérés, egyetlen példa, de ez azt mutatja, hogy nem tudja vagy nem akarja beismerni, hogy ő milyen ember (jelenleg is), és szemtől szembe, egyedül gyáva, pedig ennyi év után már tényleg csak beszélgetni akartam volna, de hát nincs azon a szinten, hogy erre képes legyen.


Túl hosszan tudnék erről a témáról beszélni, de végül is nem én vagyok a kedves Kérdező által megszólított, befejezem. :)

Nagyon várom egy bántalmazó írását.

jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Az 5-ös és a 8-as vagyok. Tudjuk, kik pontoztak le. :D
jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Én is azon az oldalon vagyok akit megfélemlítettek. Nem nagyon tartom a kapcsolatot a volt osztálytársaimmal, de ahogy ismerem az embereket, tuti a következő kifogásokkal jönnének: az olyan régen volt, csak viccelődtünk, gyerekek voltunk, nem is emlékszik ilyenre, ahelyett hogy bocsánatot kérnének, próbálnák magukat menteni, vagy ami rosszabb, ugyan olyanok lennének és csak röhögnének rajta, hogy volt akibe belerúghattak.
jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!