Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az utcai szemete...

Mit gondoltok az utcai szemetelésről és szándékos rongálásról?

Figyelt kérdés

Akik a parkban, vagy játszótéren és egyéb közterületeken szándékosan szemetelnek, alkalomadtán kárt tesznek az adott helyen.

Mit tennétek velük?



jún. 1. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Bírság, lehetőleg jó nagy, visszaesőknél esetleg közmunka.
jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Igazából feldugnám nekik a hatsójukba,meg a sok cigicsikket is.
jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a bírságra szavazok. Aki pedig kidobja a határba a szemetet az út mellé, mármint nem csak egy csokipapírt eldob arra hanem, zsákszámra viszi ki oda, na azt ítélném kötelezően ilyen 200+ óra közmunkára ami szemétszedésben merülne ki, hasonó helyeken. Persze bírságot is kapna.
jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#1 Most is ezt szokták csinálni.
jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4:

Aha, csakhogy az elkövetők töredékét kapják csak el, az a gond.

jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4

Tudom, azért írtam.

Nem szigorúbb büntetésre, hanem hatékonyabb végrehajtásra lenne szükség.

Szerintem a második tízezres büntetés után bárki meggondolná, hogy érdemes-e eldobálni a szemetet.

jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyar dolog. Tudom, mert én szemetet szedek, és a tesóm mellettem hajítja a földre, hogy aztán nekem kelljen munkában felszednem. Ilyen a magyar logika.
jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csípem az "ilyeneket". Kamera van midenhol szinte, de sosincs felelős, aki bevállalná, hogy "Én szemeteltem/rongáltam". A tisztelt szülőkkel fizettetném ki, amit a pulyájuk tönkrtetesz, és ebből nem lehetne kimosniuk egyikőjüknek sem magukat, hogy: "Mert szegény be volt drogozva, piálva".
jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Végtelenül primitív dolognak tartom. Érthetetlen, hogy a tahó állat inkább csak kiejti a kezéből a szemetet még akkor is, amikor 1 méterre tőle ott van a kuka. Idomítani kéne az ilyen állatokat. És ez nem is lehetetlen, csak nincs meg a szándék (Szingapúrban érdekes mód működik a vasszigor; mert igen, az ilyen állattal csak így lehet megértetni dolgokat).
jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Primitív, idióta viselkedés, amit komolyabban kellene büntetni. Túl sok ilyen eset maradt következmény nélkül, így egyre jobban bátorodnak fel az emberek, és kezdenek el ők is ilyeneket művelni, aztán pillanatok alatt harapódznak el a dolgok.

Magasabb pénzbüntetés a minimum, amihez nagyobb mennyiségű szemét nem megfelelő helyre való lepakolása esetén még x óra szemétszedésre küldeném. Ami több heti munkát jelentene, napi 8 órában. Olyan helyen, ahol kifejezetten sok a szemét - hátha tanul valamit a dologból.

Attól is rosszul vagyok, amikor csikkek hada van szétdobálva a városban, ami megint végtelenül igénytelen egy dolog.

jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!