Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tesznek fel egyre...

Katona Dius kérdése:

Miért tesznek fel egyre többen zenére tátogós videókat a közösségi platformokra (TikTok, Face, egyebek)?

Figyelt kérdés
Eddig se értettem (lehet én vagyok a hülye), de korábban még nem volt annyira elterjedt. Mostanában viszont egyre több ismerősnél látom, olyanoknál is, akikről nem is gondoltam volna, hogy ilyesmire kaphatók. És egyszerűen nem értem a lényegét. Hátha valaki fel tud világosítani, ennek mi az értelme...
máj. 31. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Gyerekkorodban nem játszottál énekest hajszárítóval vagy ágyon ugrálva meg tükörben?
máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ezzel a formátummal indult a Tiktok elődje (musically) 10 éve. Akkor szinte kizárólag ez a tipikus zenére tátogó, közben pofákat vágó, kezekkel hadonászó tartalom tarolt és volt elterjedt. Utána jött a többi (lipsync paródiától a rövid formátumú saját tartalom gyártásig).
máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
máni
máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Nincs több ilyen, te kerültél egy olyan spirálba, ahol csak ezek ismétlődnek. Tudod formálni, hogy milyen tartalmakat mutasson, ami nem tetszik, vissza tudsz jelezni, hogy kevesebb ilyen legyen. Minél több hasonló tartalmú videóról jelzel így vissza, annál biztosabb, hogy nem fog több olyan videót feldobni. Nekem például már egyáltalán nem dobál ilyeneket, szinte teljesen a saját igényemre van szabva.
máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Meglepődnél, hogy mennyi értelmes tartalom is van, csak jól kell használni.
máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy csára-búra ezt dobálja fel. Elég jól be van tanítva a rendszer nálam is. És nem azt mondom, hogy egyre több van, hanem hogy egyre több ismerősnél látom, hogy elkezdte ezt csinálni. Csak az értelmét nem látom.
máj. 31. 22:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiért az emberek úgy általában csinálnak dolgokat: minél nagyobb haszon (jelen esetben nézettség) minél kevesebb energiabefektetéssel.
máj. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Majmok. Egyik elkezdi, a többi folytatja. Értelme semmi, mert mindenki tudja hogy nem ő énekel.
máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez épp a felkapott dolog. Egy valaki elkezdte, nagy nézettséget generált, aztán sorra rákapott a többi, hasonló számok reményében. Vagy, mert nem akar kimaradni a buliból.

Musical.ly -nak volt régen ez a lényege, de végül ezt a közösségi médiás platformot építették be a TikTok-ba. Gondolom egy újabb kihívás ("challenge") része, hogy most épp valamilyen számokra kell tátogni. Engem az ilyenek elkerülnek "cserébe" a táncos verziók egész sokszor megtalálnak.

jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!