Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen az első és második...

Régen az első és második világháború idején amikor sorozott hadseregek voltak, hogy érték el, hogy képes legyen egy átlag ember embert ölni?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy sokan direkt mellé céloztak az ellenségnek ez igaz, vagy legenda csak?
máj. 31. 16:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem rossz kérdés. Az USA hadserege csinált felmérést a 2. vh. után és meglepődtek, hogy a frontkatonák milyen kevés hányada ölt valójában ellenséget. Akik viszont igen azok sokat. A számokra már nem emlékszem, de talán a megölt ellenség 80%-át a katonák 20%-a ölte meg. Ugye ami biztos.
máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Túlélési ösztön, stratégiába vetett bizalom. Dezertálás büntetendő és nehézkes. Reménytelen helyzetben a megadás is játszik, egy magát megadó katonát bizonyos törvények szerint kell kezelnie az ellenségnek, különben az háborús bűnnek számít.

Egyébként 10 golyóból egy talál, vagy még annyi sem. És ma sem túl hatékonyak a sorozott katonák.

máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Manapság egyre kevesebb embert lehet erre rávenni, az úgynevezett "rosszfiúk" is megszelídülnek, nem akarnak balhét, leszámítva azt az egy-két putris állatot aki elevenen felkoncolja a nejét.


A technika is olyan manapság hogy egy egész osztagot haza tudnak vágni egyetlen drónnal vagy sugárral, még golyó vagy bomba sem kell hozzá.


Esélytelen győzni, csak vágóhídra küldenék az embereket.


Sokan ezt tudják, érzik, látod az ellenállásokat (Ukrajna), még a katonai terepruhát sem hajlandók felvenni.

máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan biztos nem volt, hogy direkt mellé lőtt az ellenségnek, az csak szimplán azt jelentette, hogy az illető rohadtul nem tudott pontosan célozni, és azért ment mellé a lövedék. A mesterlövészeknek pl. folyamatosan jelentést kellett tenniük a napi "body count"-ról, vagyis le kellett jegyezni, majd a parancsnokságnak jelenteni, hogy aznap hány pontos találatot vittek be. Simo Häyhä nevére keress rá, ő egy finn mesterlövész volt a Téli Háborúban, és a Vörös Hadsereg adta neki a Fehér Halál nevet, mivel több mint 700 szovjet katonával végzett 100 nap alatt. Egyszer még életében megkérdezték tőle, hogyan volt képes erre, és egyszerűen annyit válaszolt: "Csak azt tettem, amit parancsba adtak, semmi mást." 2002-ben hunyt el 96 évesen.
máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
#1-es: ott a pont.
máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Túlélési-, és életösztön hihetetlen mértékben elő tud ilyesmi helyzetekben törni, felülírva mást.
máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16. Ha nincs vesztenivalója, nem félti a saját seggét, netán még az embertársait is tiszteli akkor nem lesz benne annyira erős ez az ösztön. Kemény dió.
máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A gyalogsági harcnak több formája van. A közelharc az nehéz dió, itt a gyengék hamar elhullanak, mert a szemébe kell tudni nézni a másiknak, amikor kioltod az életét. És az nem egyszerű...
okt. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!