Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itt gyakorin mi ez a jelenség...

Itt gyakorin mi ez a jelenség hogy 3 mondatból diagnosztizáljuk a másik teljes életét és személyiségét?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kell bemutatni a jelenséget,amikor valaki ir valamit és arra jön valaki aki abból már olyan messzemenő következtetéseket von le, hogy full magabiztossággal állit valamit a névtelen kérdező életéről. Ez miért van?
máj. 30. 19:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, mert aki jártas a témában, sok pszichológiai, önismereti könyvet olvasott, az pár mondat után is rá tud jönni a másikkal kapcsolatban bizonyos dolgokra. Nagyon sok viselkedési minta azonos bizonyos embertípusoknál.
máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sok felhasználó van, akik csak poénkodni, kötekedni járnak ide, vagy csak egyszerűen unatkoznak.

Velem is előfordult, hogy kiírtam egy kérdést, és jöttek szépszámmal az egyre irritálóbb válaszok, hogy én nekem annyi agyam sincsen, mint egy marék lepkének. Az utóbbi 10 évben nagyon sokat romlott az oldal minősége.

A legnagyobb probléma, hogy az adminok nem is foglalkoznak ezekkel a felhasználókkal. Új szabályzati rendszert kellene hozni, az oldalon.

máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

A pszichológia manapság nagyon trendike popkultúra téma lett, ezért boldog-boldogtalan az emberi lélek/élet szakértőjének érzi magát.

Az előítéletek és beskatulyázások egy új formája az egész.

máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Duke81 ***** válasza:
21%
13# Hallod, a falnak megyek a magukat Fraidnak képzelő önjelölt lélekbúvároktól!
máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

Eleve ez az oldal "vak vezet világtalant" alapon működik.


Egyik kategóriában sem szakirányú, szaktudású segítséget kapsz, hanem van egy szűk élettelen réteg akik kérdeznek/válaszolnak nagyjából az összes kategóriában.


Nem egyszer futottam bele olyanba, hogy egyik helyen még kérdezett az illető egy témában, miközben a másikban ugyanarról osztotta az észt...

máj. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
Mert okosnak hiszik magukat. A 7M szakember országa vagyunk, nem tudtad? 😁
máj. 31. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%
Az a problémád, hogy téged nem akartak a szüleid és ezért nem is szerettek, bántalmaztak lelkileg, fizikailag, aztán az iskolában is ütöttek-vertek, mert alacsony, szemüveges nyomi voltál, emiatt tanulni sem tudtál és most csak segélyekből nyomorogsz magányosan, a valamihez értő, valamit elérő emberekre irigykedve, őket szídva, a társadalmat, kormányt hibáztatva a nyomorúságos életedért. Ezért vagy ilyen, ezért nem tudod felfogni, hogy valaki ért valamihez, mivel barátaid sincsnek, nem ismered az embereket, nem tudsz következtetéseket levonni a szavaikból, vagy egyéb megnyilvánulásaikból.
máj. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes, hogy neked az a válasz szimpi, amit a 3. válaszoló írt. Mi az, hogy a kutya se kérdezte? Pont azért teszel fel itt te is kérdést, hogy választ kapj vagy nem? Ahhoz meg tudtommal bárki hozzászólhat. Ha nem teszel fel kérdést nyilvánosan az életedről, akkor mondjuk nem pofázik bele, csak a szűk környezeted. Mindenki abból indul ki, az alapján a pár mondat után, amit ő is látott és tapasztalt. Nyilván csak azt tudja levezetni a mondataidból amit ő érez és az hogy a többiek követik az meg a birka effektus. Ezért tudnak manipulálni a politikusok is...
máj. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%

Tudtam, hogy meg fognak sértődni, erre mondják, hogy fáj az igazság :)


De még mindig ott tartunk, hogy az oldal aktív felhasználóinak a nagy része defektes, nem túl egészséges világszemléletű ember. Ezektől tanácsot kérni körülbelül olyan, mintha diliházban a beteget kérdeznéd az orvos helyett.

máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sokan trollkodni, szórakozni járnak csak fel ide, és nincs sok komolyság az írásaik mögött, ők meg elküldik az első gondolataikat, amik nem mindig relevánsak, sokszor nem is szakszerűek. Mert eleve nincs is itt sok szakember. Ha voltak is, a trollok, rosszindulatúak elintézték, hogy ne jöjjenek fel ide egyáltalán, vagy csak elvétve.


Felszínes tudásuk van, olvastak valamit róla neten még régebben, és abból, a homályosan megmaradt valamiből, akarják megmondani a tutit. Aminek aligha lehet jó végeredménye.


Nekem eszembe sem jutna valakiről pár sor alapján sziklaszilárd következtetést levonni, de igazából másmilyent sem nagyon. Vannak ötleteim, azokat azonban sosem kezelem, közvetítem tényként. Mert eleve nincs arra garancia, hogy teljesen reálisan, érzelemmentesen látja a kérdező a helyzetét, jól adja azt át, illetve arra sincs lehetőség, hogy a közben végbemenő metakommunikációra is rálássunk, ami megint csak sokat elárul mindenről.

jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!