Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, ha valaki értetlen?...

Mi az oka, ha valaki értetlen? Miért nem érti meg, amikor valamit mondok vagy kérek, miért kell majdnem mindent kétszer vagy háromszor elismételni?

Figyelt kérdés
A párom már egy ideje eléggé nehezen ért meg dolgokat, legyen bármiről szó, mindig visszakérdez. Ráadásul, ha mondok valamit, másnap letagadja, hogy én biztos, hogy nem mondtam.Pl. a háztartással kapcsolatban vagy bármi más.
máj. 28. 16:49
1 2
 11/17 Katona Dius ***** válasza:
89%

A problémára nem megoldás, de legalább magadat mosdatod: küld el messengeren neki. Így nem tagadhatja le, hogy nem szóltál.

Ha ezután is elfelejti, akkor feledékeny.

máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Seila ***** válasza:
34%

Talán van valakije és ő rá gondol, vagy ha nem, akkor valamit titkol és ezért nem figyel oda a hétköznapi apró dolgokra.

Valami leköti a figyelmét.

Beszélj vele.

máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hány éves?
máj. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Mindig ilyen szétszórt, figyelmetlen volt? Vagy mostanában vetted észre nála? A szétszórtságot okozhatja stressz is, erősödhet az életkor előrehaladtával is. Tény , hogy nem figyel arra amit mondasz neki. Ennek többféle oka lehet. Lehet az, hogy nem érdekli a mondanivalód, tipikus férfi reakció, ha az asszony halandzsázik valamiről ami a férjet nem érdekli csak úgy tesz mintha figyelne. De a példádból ítélve itt nem hiszem, hogy erről van szó.

Az is lehet, hogy túlterhelt, túl sok stressz érte mostanában ezért elkalandozik a figyelme, nem képes koncentrálni.

Az én férjem mindig is egy szórakozott elme volt, de amikor apósom meghalt két éve, akkor felerősödtek nála ezek a tünetek, olyanokat csinált mint amiket te is írtál.

máj. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
41%
Esetleg lassabban, halkabban mondd neki, vagy tőszavakban, ne legyen sok infó benne.
máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Valami változott, hogy ilyen lett, vagy mimdig ilyen volt?
máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem értetlenség hanem feledékenység a példáid alapján.

HA akarja akkor nagyon könnyű ezen segíteni, én is feledékeny vagyok de a telefonos emlékeztető appok, google naptár stb korában nagyon könnyű megoldani hogy ne fejből kelljen emlékezni. Vagy ha jobban szereti a papíros megoldásokat akkor millió féle naptár, bullet journal, jegyzetfüzet közül választhat. Szóval aki akarja megoldja. Nekünk pl a párommal van közös google naptárunk, oda írunk be mindent, értesítést is lehet kapcsolni a bejegyzésekhez emlékeztetőként, nagyon jó cucc.

Ha nem akarja megoldani akkor szimplán nem érdekli és kényelmesebb neki hogy te megcsinálsz mindent utána.

máj. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!