Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, ha valaki értetlen?...

Mi az oka, ha valaki értetlen? Miért nem érti meg, amikor valamit mondok vagy kérek, miért kell majdnem mindent kétszer vagy háromszor elismételni?

Figyelt kérdés
A párom már egy ideje eléggé nehezen ért meg dolgokat, legyen bármiről szó, mindig visszakérdez. Ráadásul, ha mondok valamit, másnap letagadja, hogy én biztos, hogy nem mondtam.Pl. a háztartással kapcsolatban vagy bármi más.
máj. 28. 16:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mindketten egy nyelven beszélünk, nem nyelvi vagy nyelvtani probléma miatt. 45/N
máj. 28. 16:53
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem figyel rád, nem érdekli, amit mondasz.
máj. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
A hallásával lehet gond vagy magát az információt nem fogja fel? Mással is van ilyen problémája vagy csak veled?
máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Tudnál hozni egy példát?
máj. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
Fhú nem tudom, valami visszamaradottság lehet, több ilyen kollégám van, engem rettenetesen felhúz.
máj. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Példa?

Konkrétan levezetve egy kommunikációt?

máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Menjen el fülészhez vagy hallásvizsgálatra. Őt nem zavarja? De tényleg érdekes, hogy másokat se ért, vagy csak téged. Lehet, hogy csak ki kell mosatni a fülét.
máj. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Amikor beszélsz, szerintem nem is érdekli, amit mondasz vagy emiatt nem is úgy emlékszik vissza. Én is vissza kérdezek vagy vissza mondok pár részletet és másnap már fogalmam sincs miről beszéltünk, mert annyit dumál a másik a semmiről meg úgy körbe írja, hogy már nem tudja befogadni az agyam.
máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

Valoszinű lényegtelen neki. Sokkal fontosabb gondolatai vannak mint neked.


Lehet ő pénzben üzletekben agyal vagy túlórákban, vagy akármi, te meg jössz mondjuk a mosogatással meg az élet századrangu dolgaival es ugrálsz a fején csak.

máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Írok példát.

A pincében van a kazán mondtam neki, hogy ha lemegy tegyen a tűzre. Majd mikor lementem 2 óra múlva, hogy tegyek a tűzre, még parázs sem volt. Rákérdeztem, hogy miért nem tett a tűzre, azt mondta, hogy nem mondtam neki, letagadta vagy elfelejtette nem tudom.

Másik pl. Telefonált a villanyszerelő, hogy jön délelőtt 10 órakor valamit szerelni. Mondtam a páromnak este vacsorakor, hogy hívott a szerelő és mondta, hogy délelőtt 10 órakor jön. A válasza igen, igen rendben van. Majd másnap jött a szerelő, a párom sehol, elment valahova.Hívtam telefonon, erre azt mondta, hogy nem tudta, hogy mikor jön én nem is mondtam neki.

máj. 28. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!