Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is felejti el a gyerekkorá...

Más is felejti el a gyerekkorát, ahogy öregszik?

Figyelt kérdés

28 vagyok. 15, 10, vagy akár 5 éve is könnyedén vissza tudtam emlékezni a gyerekkorom részleteire. Viszont 2-3 éve akárhogy próbálom, elhomályosodtak a dolgok, néha olyan, mintha 16 éves koromig nem is történt volna semmi. Mintha az agyam kitörölte volna. Szerencsére írtam naplót, szóval ha akarom, bármikor vissza tudom olvasni, hogy mi történt akkoriban, de az élmények, ízek, illatok, színek, hangok elhalványultak.

Ehhez hozzá szeretném tenni, hogy 16 évesen költöztem el a szülői házból, és az elmúlt öt évben minden nagyszülőm meghalt. Rettegek attól a naptól, mikor majd nem fogok tudni visszaemlékezni a hangjukra, az illatukra, mert már most is annyi minden elhalványult. Elég aktív gyerekkorom volt, jártunk kirándulni, utaztunk belföndön, voltunk Horvátországban, Erdélyben, voltak programok, nyársaltunk, kertet műveltünk, állatokat tartottunk, és nem emlékszem dolgokra, mintha meg sem történt volna a gyerekkorom.



máj. 15. 19:47
1 2
 11/15 anonim válasza:

Nem mondanám hogy koros, mert nem értek hozzá, de azért emberek szerintem emlékeznek a gyerekkorukra. Az emberek agya, személyisége sok féle, szélsőségesen eltérő, és lehet hogy a te agyműködésed ilyen, hogy bizonyos emlékek eltünnek.

Olyat tapasztaltam már, olvastam is rólla, hogy sokszor felidézett emlékek torzulhatnak, mert azok részben ujraírodnak, és ezért bizonyos részletek bizonytalanná válnak, hogy tényleg úgy történt, vagy csak a sok felidézés, átgondolás következtében kiegészült, modosult.

máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem az áldás lenne! Én legszívesebben kitörölnék mindent! Láttátok a Men in Black-et? Ha a kezembe kerülne egy olyan toll azonnal szembevillantanám magam!
máj. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernél van ez így
máj. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így vagyok vele, pedig mégcsak 18 vagyok :C vagyoshát, emlékezni még emlékszek dolgokra, de már tapasztalom, hogy bizonyos részletek bizonytalanná válnak.
máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igazából egész gyerekkoromban írtam naplót, amiért jelenlegt nagyon hálás vagyok a gyerek önmagamnak, mert így legalább a naplókat olvasva még fel tudok idézni napokat, illatokat, ízeket, benyomásokat, a nagyszüleim hangját, stb.

Szomorú volt olvasni, hogy mennyien kívánjátok, hogy bárcsak az én cipőmben járnátok, mert nem akartok emlékezi. Tényleg sajnálom, hogy rossz gyerekkorotok volt, senki sem érdemel ilyet. Remélem, felnőttként békére tudtok majd lelni.

Nekem viszont ellenkezője, persze, vannak dolgok, amikre nem szívesen emlékszek vissza, értek veszteségek (azokra mind emlékszek, szerintem utál az agyam), de rettegek a naptól, mikor majd elfelejtem, milyen volt az illat a kiserdőnél a földúton nyáron, milyen volt mamával a sparhelten sajtos pirítóst sütni, vagy milyen hamis volt az Ó gyönyörűszép, titokzatos éj a helyi kórus előadásában a falu főterén szenteste, miközben épp csontig fagytam.

Egyébként az se segít, hogy 10 éve elköltöztem (illetve 13, ha számoljuk a kollégiumot, mikor kb. csak a szüleimmel beszélni meg egy éjszakára ottaludni jártam haza minden második héten), nagyon ritkán járok arra, inkább a szüleim jönnek, testvérem abban a városban lakik, ahol én, unokatestvérek szanaszét Nyugat-Európában, nagyszülők meghaltak, nincs miét menni, és nehéz is rávenni magam, mert mikor mégis visszamegyek, rá se ismerek már helyekre, és nem a javára változott a település, sokkal depresszívebb lett, gyerekkoromban volt két bolt, egy zöldséges, egy cukrászda meg három kocsma, most azok az épületek mind zárva, rohadnak szét, a régen takaros házak rendben tartott portával szintén, látszik, hogy senki nem lakja, senki nem gondozza, háromnegyedén kint is az Eladó tábla, gondolom, kihaltak belőle a nénik-bácsik, az örökösnek meg nem kell, amit valahol értek is, mert embert az utcán akkor látsz, ha épp jön a napi öt buszjárat közül valamelyik, máskor tök kihalt minden. A srácok, akikkel együtt játszottam, vagy elköltöztek innen tizenévesen, max. a 20-as éveik elején, ahogy én is, vagy börtönben vannak, vagy síkalkoholisták. Szóval lehet, hogy ezért is törli az agyam a szép emlékeket, mert túl nagy a kontraszt a régen és a most között.

máj. 30. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!