Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám kiirtani magambó...

Hogyan tudnám kiirtani magamból a negatív tulajdonságaimat?

Figyelt kérdés
Túlságosan buta vagyok és egy panaszláda. Nem csoda, ha senki sem akar barátkozni velem. Egyedüli pozitív tulajdonságom, hogy kedves vagyok és van egy minimális humorom. Szeretnék megváltozni. Lehetséges, hogy nincs bennem semmi szeretet, nincs lelkem se?

máj. 10. 11:45
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Pénteken meg jól beégettem magam. Nagyon cringe vagyok.. 😂😂😂😆
máj. 13. 20:46
 22/24 anonim ***** válasza:

A panaszkodáson, és önmagad szapulásán tudatosan kell változtatni. Amikor nagyon belemelegednél bármelyikbe is, sőt, már az elején, tereld el a gondolataid, valamire szépre, kellemesre, és ne hagyd, hogy azok a gondolatok teljesen végigmenjenek.

Nem könnyű az elején, de idővel jobb lesz. Ezt saját magad és a környezeted érdekében is hasznos lenne gyakorolni - nem bántásból mondom.

Én magam is voltam panaszláda, amivel nem egy embert sikerült véglegesen elűznöm magam mellől, amit azóta bánok is elég szépen. De ebből tanulni kell.

máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Saját magad ásod a gödrödet ezekkel a negatív gondolatokkal. Kezdd el ünnepelni az apró sikereket, akkor is, ha semmiségekről van szó.


"De ügyesen elmostam ezt a poharat, csak úgy csillog!"


"Tartottam a néninek az ajtót. Biztos jól esett neki a figyelmességem."


"Visszaintegettem egy kisbabának. Mekkora mosolyt csaltam az arcára!"


"Ez a kiskutya megállt, hogy megszagoljon. Milyen érdekes lehetek a számára!"

máj. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Sárga autó szindróma.


A mindennapokban észre sem veszed, ha elhajt melletted egy sárga színű kocsi.


Viszont ha "sárga autó" játékot játszotok (ez inkább külföldön ismert, ilyen szimpla utazás közbeni unaloműző, ahol az nyer, aki hamarabb szúr ki egy sárga autót) akkor arra fog ráállni az agyad. Minden sárga színű dologra felfigyelsz, és minden sárga autót észreveszel. Ki fognak tűnni a kocsisorból, már-már világítanak :D A többi szín felett átsiklik a tekinteted.


Ugyanez van, ha rágörcsölsz a negatív tulajdonságaidra. Hidd el, mindenkinek vannak hibái, még az általad tökéletesnek vélt embereknek is.


De ha folyamatosan rájuk fókuszálsz, akkor azokat fogod látni, és felnagyítja az elméd. Minden mást ignorál.

máj. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!