Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme tovább pszichológu...

Van értelme tovább pszichológushoz járnom?

Figyelt kérdés

1 év és 2 hónapja járok a mostanu pszichológusomhoz, családterápiáról küldtek át függőségre specializálódott klinikai szakpszichológushoz. Előtte nagyon sok pszichológusnál és családterapeutánál megfordultam az elmúlt 10 évben, senki nem tudott rajtam segíteni, elengedték kvázi a kezem.

Szuverén jogon vagyok idióta, nem vagyok hajlandó megfogadni a segítségadást, lényegében csak nyávogni járok a pszichológusokhoz hogy sz*r az élet de tenni érte a-a, ahhoz lusta szobanövény vagyok... Tavaly március óta ott tartok ahol a part szakad, egyszerűen nem érdekel ha belehalok, nem akarok dolgozni. December óta van 2 év kihagyás után megint munkám, de rühellem és a nap minden másodpercében meg akarok halni. Rühellek mindent az életben, nem találok szépséget, semmi értelmét nem látom a szenvedésnek. Próbáltam már öngyilkos lenni, de mindig az utolsó pillanatban fostam be és nem vittem végig. Többször próbált beutalni a mostani pszichológusom pszichiátriára, többször tagadtam meg, az egy alkalomkor amikor eljutottam, akkor kiváltottam az antidepresszánsokat, majd 1 nap szedés után ki is dobtam a frászba őket. Nem nagyon akarok magamon segíteni, nem tudok alkalmazkodni az élethez. Járjak szerintetek tovább, vagy ennek így se füle, se farka?



máj. 6. 20:12
A kérdező szavazást indított:
Van értelme tovább
Nincs értelme ennek
21 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A "függőségem" pedig videojáték, lényegében ennek akarom szentelni az életem. 10 éve próbálkozom sikeres streamernek lenni, de amennyire nincs tehetségem/szerencsém hozzá, előbb csap belém a villám mint hogy ebből megéljek. De a pszichológus szerint ez nem függőség, ez csak a toxikus családi légkör előli menekvésem. Pedig munkám előtt aztán napi 15-18 órákat biztos ültem gép előtt és játszottam.
máj. 6. 20:15
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Létezik videojátéktesztelő munka. Keress ra. Vagy videojátékfejlesztő.

A családodtól elköltözmi kell,nem terápiara járni miattuk.

máj. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Van erre való tizenkét lépéses önsegítő csoport, 10 év alatt már gondolom belefutottál, viszont ha ennyire nincs benned hajlandóság a felépülésre, akkor sajnos ez van.

Arra válaszolj meg (magadnak) őszintén, hogy miért írtad ki ezt a kérdést...

máj. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Eddig se volt.
máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
A nőkkel próbálkoztál már
máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
A kérdőjel lemaradt
máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#2 Millió+1 tesztelő állásra jelentkeztem, nem vettek fel soha, el is ment a kedvem tőle. Fejleszteni s*gghülye vagyok, nem tudok programozni és nem is érdekel egyáltalán.

#3 Semmire nincs bennem hajlandóság. Abszolút semmire. Azért írtam ki a kérdést, hogy van-e értelme tovább nyüstölni szegény pszichológust, amikor ennyi idő után is egy helyben totyogunk.

#5 Ja, októberben össze is jöttem első barátnőmmel 25 éves létemre. A rózsaszín köd miatt kaptam motivációt, ezért tudtam decemberben melót találni, de az eszméletlen lustaságom miatt dobott januárban. 130 kilósna, ronda kövérként pedig kerülnek a nők, mindig is kerültek, ez az egy is csak csoda volt.

máj. 6. 20:37
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

A HealthyGamerGG csatornát ismered? Szerintem elég sok videója van, amiben magadra ismerhetsz. Tipikusan hozzád hasonló esetekkel szokott foglalkozni Redditen is.


https://www.youtube.com/@HealthyGamerGG


Természetesen ez nem váltja ki a terápiát és a szakmai segítséget, de hátha hallasz valami újat tőle.

máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ismerem, shortjait megnéztem ami érdekes. De a hosszú videóit képtelen vagyok végignézni, dögunalom.
máj. 6. 20:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szedd össze magad, mert az életed te irányítod. Ha lenne benned 1 cseppnyi kitartás akkor nem itt tartanál. Menj el edzeni fogyj le és találd meg mi az amiben szeretnél dolgozni és tegyél érte! Annyi de annyi lehetőség van a világban, és nem nem lehet mindenki streamer , de még ott van 10 millió opció. TANULNI TANULNI KELL!!! Az ilyen emberek várják a csodát, mint te.... nos meg is érdemled ahol tartasz, egyes egyedül te tehetsz róla, a külső tényezők bizony tudnak nehezíteni és könnyíteni is persze lehet gazdag családba születni és van, hogy lehúz a családod , de egyedül te vagy felelős az életedért, 18 éves kor után pedig azt csinálsz már amit csak szeretnél, te viszont ahogy látom inkább semmit. Én is tudok lusta lenni de, ha valamit szeretnék elérni mindig tátaposok a gázra és addig hajtok amíg meg nem szerznem , legyen az akármi.
máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!