Miért szomjúzik az ember tudásra akár rögeszmésen is?
Ez nem egy nagy filozófiai kérdés szóval ne élvezkedj erre!
Az emberi alap természet egyik pillére a tudás ami magában hordozza a kíváncsiságot, felismerést és a kísérletezést.
Viszont az emberi agy sem sem végtelen és nem tud mindent megérteni, hiába áhítozik utána. Tökéletes példa erre az Indiana Jones és a Kristálykoponya királysága amikor az orosz nő az idegenektől akar minden tudást megszerezni. A mohósága lett a veszte. Hiába vagy atomfizikus, világot megváltó kutató professzor ha nem vagy mellette bölcs és belásd nem lehet minden tudást birtokolni.
Ha már rögeszmésen ott már mas is van. Akkor az a tudas tanulás más mögöttes motivációt is szolgál. Tehát a tanulási cél mögött van egy mögöttes valódi cél, amit a tanuláson keresztül ér el.
Egy példa. A mögöttes cél lehet pl a biztonsag megteremtése. Ilyenkor nem csak tanulni akar meg tudni, hanem azért akar tudni mindent meg megtanulni mindent mert ha tud egy információt, az a biztos az a tuti. Az életben sokminden valtozik, de pl a derékszög az derékszög marad.
Másik példa. Mondjuk lehet kontrollálni akar. Ha tud mindent is, akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy a sok infóból összerakja hogy nagyjából merre mehetnek az események, és hogy mit kell tennie ahhoz hogy egy másik, a kívánt irányba menjenek a dolgok.
Magyarul a tudáshoz rengeteg mást csatolunk, hogy a tudáson keresztül mihez jutunk, mit ad nekúnk a tudás (kontrollt biztonságot hatalmat magasabbrendüséget vagy (ön)értéket...stb stb)
Ilyenkor igazábol nem a tudást akarja az ember hanem amit ahhoz csatolt.
Csak a tudást önmagáért elég kevesen szeretnék, mert kevesen vannak akik nem csatolják semmi máshoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!