Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Cukros alkoholista/ nagyivó...

Cukros alkoholista/ nagyivó emberről tudtok a környezetetekben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Hol tart alatt azt értem, hogy a betegsége és az életvitele, avagy az ivással együtt hogyan áll az életben?


De megjegyzendő, hogy van Ies (jellemzően injekciós) és IIes diabétesz. Utóbbi a tablettás inkább.



márc. 5. 20:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Valamint mit gondoltok aról, ha valaki cukros létére nagyivó?
márc. 5. 20:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondozó otthonban dolgoztam pár hónapig, nagyon sok ember volt, aki cukros volt és alkoholista és megvakultak, többeknek amputálva volt egyik vagy mindkét lába, és persze titokban kijárkáltak piálni vagy "becsempésztették" maguknak az italt más lakókkal (pénzért meg ki tudja még miért cserébe). Hát itt az élethelyzetük ugyanaz volt nyilván, inkább csak azt akarom mondani ezzel, hogy nagyon sokan voltak. 40 éves volt a legfiatalabb. És ez nem rehab volt ám, hanem "elfekvő" gyakorlatilag.
márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Apám mióta az eszemet tudom ivott és alkoholista volt. 55 évesen halt meg, igazából szerintem jó sokáig húzta ahhoz képest milyen életvitele volt.


Olyan 40 éves kora óta munkanélküli volt. Eleve mindig túlsúlyos volt, ez el is harapódzott az ivással. A napi létezése, mert életvitelnek nem nevezném, hogy felkelt, ivott, visszafeküdt, felkelt ivott tovább vagy elment és kocsmázott.


Eleve magas koleszterin, magas cukor, nyilván nem egészségesen étkezett, hanem jó magyarosan, mellette cukrok, édességek. Meg ugye pia.


A szíve adta meg magát végül, boncolás megállapította, hogy korábban is volt már szívizom elhalása.


Szerintem az alap fizikai adottságaival simán élhetett volna 70-80 évet.

márc. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A "főnököm" és az egyik segédmunkásunk közel egy korú, most mennek nyugdíjba.


A főnök vékony, sportos, mozgékony, szellemileg fitt. Rendszeresen sportol, hegyet mászik, síel. Olyan 10 évvel fiatalabbnak tűnik a koránál.


A munkásunk mindig is alkoholista volt, hatalmas erő van benne, de érezhetően le van épülve mind szellemileg mind fizikailag, ránézésre +10 évvel tűnik többnek, ha nem 20-al. Ő is cukros.

márc. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédomba költözött 1 idős pár, a bácsi már cukor kómában volt, úgy tolták be a mentősök. Ha jól tudom a lába már amputálva volt. De sokáig nem élt. Pár hónap alatt elment, ki-be "járt" a kórházba.
márc. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, tudok, a nagyszüleim. A nagyszüleimet nem érdekli. Én is örököltem a jó kis cukorbetegséget, vagyis a hajlamom meg volt rá, aztán a saját rossz döntéseim miatt ki is alakult, de én próbálom kontrollálni. A nagyszüleim viszont isznak alkoholt, cukros üdítőt, mindent, szóval így egyáltalán nem érdekli őket. Én erre csak azt mondom, hogy a cukorbetegség az egyik olyan betegség, ami kb. mindenre kihatással lehet. Szóval az erek, látás, vese, stb, szóval pont ez az a betegség, amit nem lehet félvállról venni. Szerencse kérdése, hogy kinek mikor hogy alakul ki, van akit egyáltalán nem érdekel a betegsége és még is sokáig jó egészségügyi állapotban lesz, aztán van akinek eljön a cukorkóma, amputáció, stb. Szóval kitudja, hogy kinek milyen következményei lesznek, de én úgy gondolom, hogy nagyhiba teljesen ignorálni a betegséget. A nagyszüleim is úgy vannak vele, hogy ott a tabletta, az mindent megold, akkor nem is kell figyelni az étkezésre. Ez szerintem nagyhiba. Mind a szerencsén múlik (ha szabad ilyet mondani), hogy milyen szövődmények jönnek ki és mikor. Sajnos a kontrollált cukorbetegség sem jelenti azt, hogy nem lesz szövődmény, nemha még az ember nem is figyel.
márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A soproni BDEG igazgatója.
ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!