Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma hajnalban ki akartak...

Ma hajnalban ki akartak rabolni az utcán. Helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban - tehát Január 29 - mentem dolgozni. Nem a megszokott munkahelyemre, hanem máshol kellett helyettesítenem. Erre jön velem szemben az utcán egy nálam jóval idősebb, 50 körül nagydarab, részeg alak, hogy én emlékszek-e rá, adtam neki pénzt, és kéri vissza. Nem foglalkoztam vele, erre utánam jött, és szövegelt nekem. Akkor azonban megfogta a karomat, és megpróbált erőszakosan magához húzni. Erre rákiabáltam hangosan, és kitéptem magam a szorításából. Egy pillanatra megdermedt, de így is elég agresszívan nézett. Itt behúzhattam volna neki egyet az arcába, de inkább nem bántottam, hanem átsiettem a másik oldalra. Már nem jött utánam. A biztonság kedvéért futottam kicsit.


Kicsit gyávaságnak érzem a helyzetet, ezt a futást.


jan. 29. 23:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
17%
Ha adtal neki penzt akkor mit ker vissza?
jan. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%
Nem akart kirabolni,részeg volt. Ha megütsz valakit, abból rendőrségi eset lehet függetlenül attól,hogy téged támadott meg. Ha sérülést okozol,még neked kell majd bizonygatnod,mi történt. Mindig az első a futás. Még harcművészeten is úgy tanítják,hogy ha teheted,fuss, verekedni csak a lehető legvégső esetben szabad.
jan. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Kései Sirató ***** válasza:
Nem gyávaság, sőt! Jogszerű magatartás. Ha bántalmaztad volna és felveszi egy térfigyelő kamera, még te jössz ki belőle rosszul. Szóval nem éri meg. Jól döntöttél, hogy nem bántottad.
jan. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
20%
Banyek, titeket a rettegés a szolgaság ural. Lepratelepeken nincs komoly térfigyelés , a yard sem megy ki ha lecsapsz valakit csak akkor ha idiotakent feljelented magad megvarod kijön . Ezt az ügyész pofázza mert a putri törvény és alkotói piti málé segggarcok . Rettegj a házadban utcán rohanj mindenhol add megg magad mert ugye a bíró az áldozatot sitteli le szerintetek.
jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy zakkant volt alapvetően (a részegségen túl), és tényleg azt haluzta, hogy kölcsön adott neked pénzt.

Bárhogy is van, okosabb ötlet lelépni, akár futva is, mert még neked lesz belőle bajod...

jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont most van a hírekben,hogy egy pasi meglökött egy részeget,az kiesett az útra es átment rajta egy kocsi. Szóval inkább ne. Ha el tudtál előle menekülni,nem volt annyira veszélyes. Az a baj,hogy az élet nem egy akciófilm. Ha valakit rosszul ütsz meg,meghalhat,ha téged rosszul találnak el,te is simán meghalsz. Ezért mindig menekülni kell inkább.
jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
37%

Lassan mar azert is te mesz bortonbe mert megvéded magad

Hagyni kell hogy megverjenek, kiraboljanak

jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hagyni,el kell futni. Minek vágta volna pofán? Hogy az visszaadja és még a ő sérüljön meg?
jan. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Voltam ma bent a rendőrségen, elmondtam, mi történt velem.

Majd holnap írok részletesebben is a témáról

jan. 30. 15:39
 20/24 anonim ***** válasza:
70%
Aki szerint gyávaság annak szánalmas jelleme van. Teljesen felesleges verekedésbe kerülni, ha elkerülhető. Nem vagány, nem keménység. Főleg nem egy random részeget megverni. Amég elkerülhető, addig csak rosszat tehetsz vele. Bántani felesleges, főleg ha erősre itta magát. Megütöd, és a végén téged visznek el ha lesz valami baja. Meg letagadja úgyis, hogy ő támadott meg. Konkrétan semmi jó kimenetele nem lehetett volna.
jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!