Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar valakit ha agyondí...

Miért zavar valakit ha agyondícsérnek valakit a környezetében?

Figyelt kérdés
Úgy hogy megérdemli az illető
2023. dec. 31. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én zavarba szoktam jönni tőle. Önbizalomhiány okozza nálam.
2023. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező: akaratlan összehasonlítás...


1-es: Nyilván az önbizalomhiánynak van oka, s nem tudod magad függetleníteni ezektől, s így lelkileg beléd rúg még egyet az, ha valakit ajnároznak...

2023. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem jól értelmeztem a kérdést. Én úgy értettem, hogy engem zavar, ha engem dicsérnek. Mert engem az szokott zavarni. Elnézést kérek. Ha valaki mást dicsérnek, nem engem, az nem zavar.


#1 vagyok

2023. dec. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha az zavar valakit, hogy MÁST dicsérnek a környezetében (úgy, hogy egyébként megérdemli az illető), akkor szimplán irigykedik rá.

Ez kisgyerekeknél testvérek között természetes, hogy ha egyiket dicséred, a másik rögtön akar valamit mondani, hogy őt miért lehetne szintén megdicsérni.

Felnőtt esetében több, mint nevetséges ez a viselkedés.

2023. dec. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jezus, engem csak az zavar, ha engem dicsernek agyon, mert nem tudom, hogy viseljem.
2023. dec. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Hát sztem a sima dícséret vagy gratulálás nem zavarna (javíts ki ha nem így van).

Szóval ha zavar szerintem, akkor ott mar nem sima dícséretől van szó hanem ajnározásról meg talpnyalásról. Amitől meg nem csoda ha rosszul vagy.

2023. dec. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!