Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a fontosabb, hogy elfogadja...

Mi a fontosabb, hogy elfogadjanak, kedveljenek az emberek, vagy önmagad légy akkor is, ha mások ezért nem annyira kedvelnek, és külső szemlélőként te sem kedvelnéd magad?

Figyelt kérdés

Alapjáraton egy rendkívül csendes, nyugodt, kiegyensúlyozott és unalmas embernek tűnök. Valójában ezek totális ellentéte vagyok, azonban ezt csak mély bizalmi kapcsolatban tudom megmutatni, legyen ez kapcsolatbeli vagy baráti.

Szeretem a nyitott, kedves, laza embereket, nagyon könnyű velük elbeszélgetni, és sokan magas érzelmi intelligenciával rendelkeznek, így megértőek is. Azonban előbb-utóbb el kezdek egyre inkább távolodni tőlük, nem tudok velük bizalmi kapcsolatot kialakítani.

Valójában szeretnék olyan lenni, mint ők, csak nem vagyok. Az nem én vagyok. Próbáltam ezeket a tulajdonságokat tettetni, ekkor valóban sokkal több ember kereste a társaságom, többen szerettek. Viszont ez sosem voltam én magam, kényelmetlen volt.

Egy első látásra megkeseredett, unalmas ember közelébe én sem szívesen mennék, mégis azt érzem, bánt, hogy nem fogadnak el. Nem tudom elengedni mások véleményét.


2023. dec. 17. 00:46
A kérdező szavazást indított:
Mások elfogadása
Add önmagad, ha senki nem is kedveli azt
14 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Tudjuk,te más vagy,mint a többi,te olyan különleges és egyedi vagy.
2023. dec. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Valahol a kettő között. Ahhoz hogy közösségben tudj élni kell alkalmazkodni, tehát valamennyire feladni magad, de azért nem szabad túlzásba esni és teljesen elfelejteni ki vagy
2023. dec. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rengeteg ember érez ugyanúgy, mint én :) minden ember egyedi és egyben minden ember valahol, valamiben ugyanolyan is. Ha annyira elitnek érezném magam, nem azon filóznék, hogy elég jó vagyok-e másoknak (egyértelműen nem), hanem egyszerűen lesz@rnék mindenkit. És mivel a gyakorin rengeteg ember van fent, pont ezért vagyok kíváncsi mások véleményére, hiszen valószínűleg rengetegen érezhették ugyanezt, vagy találkozhattak olyan kaliberű emberrel, mint én.

A másodikkal egyet értek valamilyen szinten, viszont a kettő közti egyensúly megtartásának a módszere szinte lehetetlennek tűnik. Hiszen ha be akarok illeszkedni a társadalomba, másnak kell lennem, de ha magam adom, az ellenkezőjét váltom ki. Kicsikét megcsavartam ezt a kérdéskört valóban, de az is lehet, túlságosan szélsőségekben gondolkodok.

2023. dec. 17. 02:08
 4/13 A kérdező kommentje:

Talán a teljes kép érdekében azt még kifejteném, hogy teljesen máshogy tudok viselkedni bizalmi kapcsolatban (tudom hozni magától értetődően a kedves, megértő, felvidító személyt), ellenben mindenkivel (kivéve az a néhány ember), nem tudok így viselkedni. Pedig mint fentebb is írtam, találkoztam ilyen emberekkel, akik velem, mint idegennel is tudtak így viselkedni, azonban én feléjük ezt nem tudom megtenni. És mint írtam, próbáltam ezt eljátszani, tettetni olyan emberek felé, akiket csak kedveltem vagy akár idegenek voltak, mert nekem ez a közvetlenség tetszett másokban, azonban ez nem volt őszinte. Tulajdonképpen ebben az esetben, ha magamat adom mások felé, az az a hideg ember, akinek tűnök és akit utálok, pontosan azért, mert tudom, hogy a felszín alatt sokkal több van, amit megmutathatnék, és ami szerethető, de egyszerűen nem megy (félreértések elkerülése végett: biztos vagyok benne, hogy sokan tapasztaltátok ezt, ha különleges lenne az esetem, nem gyakorin, hanem szakpszichológusnál kérdezném, de nem az).

Tehát fárasztó eljátszani idegenek felé azt, amit őszintén csak hozzám közel állóknak tudok nyújtani, viszont úgy érzem, ha megteszem, sokkal jobban elfogadnak.

2023. dec. 17. 02:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem egyszer azt mondta valaki, hogy nem érti, illetve nem tudja hová tenni a kettősségemet. Csodálkoztam rajta, mert számomra egyszerű: van jobb és balkezem, tudnak együttműködni de külön is használhatóak. Mikor mire van szükségem, mit kíván a helyzet ahhoz hogy jól érezzem magam.

Szerintem nincs hogy ilyen vagy olyan vagyok, mindegyik én vagyok. Ha kiválasztanék egy bizonyos viselkedési formát és mindig azt 'hoznám', az már kényszer lenne, megalkuvás. Nem kell hogy mindenki elfogadjon, saját magammal kell jóban lennem ahhoz hogy működni tudjak.

2023. dec. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Én kategorikusan érdektelen vagyok mások véleményével, elfogadásával, szimpátiájával szemben, és megérteni se tudom, mások hogyan csinálhatnak belőle ekkora problémát maguknak. Tettnek, őrlődnek, önmarcagolnak, szoronganak, bűntudatot éreznek EZÉRT. Olyan dedós. Ráadásul az ilyen emberekből lesznek a szekták és a diktatúrák tökéletes kiskatonái. Ahelyett, hogy társaságválasztáskor a minőségre törekednének a mennyiség helyett.
2023. dec. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton nyilván legyél önmagad, viszont ez a mentalitás veszélyes is lehet.

Az ember jó esetben egy életen át fejlődik, ez a fejlődés viszont sokszor természetellenesnek és kellemetlennek tűnik elsőre. Viszont ezerszer jobb elviselni ezt a kellemetlenséget egy ideig, mint megrekedni.


Én pl mái napig félénk lennék ha "hű maradtam volna önmagamhoz", de szerencsére kiléptem a komfortzónámból, olyan dolgokat tettem amik ellene mentek a természetemnek, ezért magabiztosabb lettem.

Nem csak egy verziója létezik a személyiségednek.

2023. dec. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én alapjáraton introvertált vagyok, van kedvem társaságban lenni egy bizonyos ideig, aztán lefáradok, kell egy kis nyugalom, pihi hogy feltöltődjek. Attól még, hogy néha van kedvem sokat beszélni nem leszek extrovertált.

Akiknek túlzottan meg kell felelned, meg kell játszanod magad, hogy elfogadjon, szerintem azoknak az emberekkel minimalizáld a kontaktot.

2023. dec. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

*azokkal


(Lehet, hogy nem ártana ide egy x ideig korlátozható válasz szerkesztési lehetőség.)

2023. dec. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most változom éppen egyikből a másikba. Eddig megfelelési kényszerem volt. Sok önismeret és próbálkozás hatására kezdem magamat adni. Sokkal jobb. Igaz, szoknom kell, hogy kinyilvánítom a véleményemet, az emberek nem ezt szokták meg tőlem. Felkészültem, hogy sok olyan ember fog kihullani körülöttem, akiknek nem tetszik az őszinte szó. De jobb is így. Megvédem magam, tisztelem magam és ezzel példát mutatok a gyerekemnek.
2023. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!