Hogyan lehet jellemezni, azt, amikor az ember különböző helyzetekben, hasonlóan viselkedik?
Tehát hogy, pl. egy szerdai napon, esős délután, megnézek pl. egy főző műsort, és mondjuk 2-3 hét múlva, egy szerdai délután megint esős az idő, és valamiért eszembe jut hogy, hát ha van valami jó főzős műsor.
És hasonlók.
Annyit akkor hozzá tennék a kérdéshez, még, hogy miért teszi valaki ezt?
Tehát, jellemzés érdekelne és hogy miért van ez a jelenség?
Ez a jelenség részben az emberi agy működéséből ered. Az agyunk hajlamos kapcsolatokat kialakítani az élmények és környezeti ingerek között. Ez a fajta konzisztencia segíthet az embereknek a környezetükkel való könnyebb megbirkózásban és a mindennapi életükben való stabilitás fenntartásában. Amikor egy tevékenységet kellemes vagy pozitív élménnyel társítunk, az agyunk hajlamos lesz ismételni azt a tevékenységet, amikor hasonló körülmények állnak elő.
Ezenkívül az emberek szokásokat és rutinokat kialakítanak az életük során, ami segít a mindennapi döntéseik gyorsabb és hatékonyabb meghozatalában. Tehát, ha egy tevékenység egy adott helyzetben jól működik, az agyunk arra törekszik, hogy ezt a mintát kövesse, amikor hasonló körülmények lépnek fel.
Ez egyfajta mentális hatékonyságot jelent, hiszen az ismétlődő tevékenységek automatikussá válnak, és nem igényelnek minden alkalommal újra gondolkodást. A megszokott és kellemes élmények felidézése révén az ember könnyebben dönt, és hajlamos maradni a megszokott úton vagy tevékenységeken.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!