Hogyan alapozzam meg az életem egzisztenciális szempontból? 25F
Nem születtem gazdag családba, nincs tőkém vállalkozni és érettségi után abbahagytam a tanulmányaimat is. Nem igazán érdekelnek az ipari dolgok, a mai szakmák zöme idegen nekem. A művészi és humánus dolgok foglalkoztatnak, de abban sem találom meg önmagam. Talán, mert hiányzik a tehetség...
Így örökre egy minimálbéres kisegítőként kell majd tengődnöm?
Ahogy mondod!
A művészkedés lehet a hobbid, ettől te színesebb egyéniség leszel, de alapvetően élni kell valamiből. Ha semmi szakképzettséget nem szerzel, akkor kb. gyárban a több műszakos, szalag melletti, minimálbérért végzett munka jöhet számításba.
Van, akinek művészetből, kreatív alkotásból is sikerül megélnie, de egyrészt ehhez is tanulni, szakértelmet szerezni, dolgozni kell, másrészt ez is csak keveseknek megy.
A szakértelem önmagában még nem elég hozzá, hogy meg is tudj élni belőle, mert hiába értesz valamihez nagyon, ha nem tudod meggyőzni azokat, akiknél a pénz van, hogy neked adják oda a szakértelmedért.
Vagy elmész alkalmazottnak egy céghez (ehhez is tudnod kell életrajzot írni, állásinterjúzni, jó bért kialkudni, stb) és fix fizetésért csinálod, amit rád bíznak.
Vagy vállalkozol, a saját céged működteted, de akkor meg neked kell a cég minden feladatához érteni és csinálni, mert te vagy a cég (még, ha felveszel alkalmazottakat, akkor is kell értened hozzá annyira, hogy kit vegyél fel a munkára és ellenőrizni tudd a munkáját, hogy megfelel-e).
Az egyetlen lehetőség mindkét irányban, hogy minél jobban képzed magad, nagyobb és hasznosabb tudásra teszel szert, hogy minél több pénzt tudj keresni. Nem árt, ha megtalálod, mi az ami érdekel, szereted, szívesen is csinálod amellett, hogy meg is tudsz belőle élni, mert akkor kevésbé érzed tehernek, hogy ezt kell csinálnod munkaként.
Érdemes lehet körülnézni a különféle munkakörök határterületei körül, megkeresni, mi állhat az érdeklődésedhez legközelebb egy amúgy az érdeklődésedbe nem feltétlenül tartozó területen.
Pl. Ha a műszaki területek nem érdekelnek, de a művészet igen, akkor érdemes lehet megismerkedned a digitális művészetekkel, tervezéssel, mert ugyan ezek is műszaki területek, mégis van bennük művészet is. Ez persze csak egy példa. Sok féle lehetőség van.
Nem népszerű és a legtöbb iskolában sajnos nem is tanítják, de a pénzügyi, gazdasági ismeretek nagyon fontosak az élet minden területén. Magán emberként is sokkal jobban tudod a pénzügyeid szervezni, ha érted a működésüket és tudod mit miért csinálsz, ahelyett, hogy hozzá nem értő szülőktől átvett hibás szokásokra épül minden pénzügyi tudatosságot - vagy inkább annak hiánya.
Ha vállalkozást indítasz, akkor pláne hasznosak ezek az ismeretek. Érdemes ezen a területen is képezni magad, hogy az anyagi helyzeteden javítani tudj.
Törődjél bele a sorsodba, nem lehet mindenki gazdag. A szegényeknek lennie kell, hogy napi 12-16 órákat dolgozzon, és minden nap fényesre nyalja a főnöke seggét.
Én már beletörődtem, pedig nagyobb iskolai végzettségem és tapasztalatom van, mint a főnökömnek. Küzdöttem a céljaimért, minden megcsináltam amit csak emberileg lehetett, de még mindig csak egy senkinek számítok. Munkahelyet váltottam, az utóbbi években több alkalommal is, de semmi, mindig és mindenhol ugyan aza nóta megy. Majd egyszer megunom, bemegyek a munkahelyemre és legyilkolok mindenkit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!