Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak/voltak olyan dolgok az...

Vannak/voltak olyan dolgok az életetekben, ami(k)be beletörődni bele tudtatok, de elfogadni nem? Ha igen, mik azok?

Figyelt kérdés

2023. nov. 22. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Én eleve háromféleképpen tudom jellemezni az elfogadást.

-elfogadás

-tudomásulvétel

-beletörődés


Az elfogadás az, amivel egyet is tudunk érteni, amit interiorizálunk, azonosulni is tudunk vele. (pl egy munkakör sajátosságai)

A tudomásulvétel az, ami nagy traumát ugyan nem okoz, de nem értesz vele egyet, de együtt tudsz élni vele. (pl az időjárás)

A beletörődés az, amit úgy érzed, hogy akaratod ellenére rád van valami kényszerítve és nem tusz tenni ellene.


Mindegyikre van példa.

2023. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadtam, hogy az előző párom 4 év után közölte, hogy nem vagyok az esete, most jött rá, hogy nem vonzódik hozzám, szakítsunk, majd összejött egy olyan lánnyal, aki szerintem semmivel sem másabb mint én. Mai napig piszkálja a csőröm, hogy ha igaz, amit mondott, miért négy év után esett ez le neki, vagy ha nem igaz, miért nem talált jobb okot a szakításra, és miért egy olyan lánnyal jött össze, aki külsőleg és személyiségét tekintve is hasonló hozzám.
2023. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így vagyok a külső adottságaimmal, beletörődőm, mert mindent megtettem ami tőlem telhető, hogy kihozzam magamból a legjobbat, de elfogadni nem tudom, ezáltal örökre bennem lesz a megfelelési kényszer saját magamnak, hogy bizony soha nem fogok úgy kinézni ahogy szeretnék.
2023. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakítások ilyenek.

Nem tudom elfogadni ha elhagy akit szeretek, de akkor is elhagyott. Beletörődök, hogy ez van és kész.


Vagy nem tudtam elfogadni hogy anyám bántalmazó és ott árt nekem ahol csak tud. Nem egyszer bocsátottam meg es nem egyszer vettem fel újra vele a kapcsolatpt.

Aztán megint "belémrúgott".

Ma már véglegesen kizártam az életemből. Beletörődtem abba hogy a saját anyám nekem mindig ártani akar míg meg nem hal. Már önvédelem van.

2023. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Elvesztettem a látásomat.

Szar ügy, de ez van. Só mászt gó on.

2023. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy nagy szerelmem, aki egyik pillanatról a másikra dobott engem szinte egy kölyök pics áért(16 éves volt, én meg már akkor 20). Alacsonyabb is volt nálam jóval, szeplős, hisztis, kb deszka is, és találkoztam vele, de az a csaj az állandóan csak hisztérikázott megállás nélkül. Erre cserélt le az az ember, akivel azt hittem soha nem lesz vége.

Soha nem fogom elfogadni. Ennek 2,5 éve már.

2023. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A? Van egy alapbetegségem, amit kezeltünk ugyan, de 100%-ban egészséges nem leszek sosem;

B, Emiatt nem igazán van baráti köröm, barátnőm meg egyáltalán nincs;

C, Részben emiatt egy lehetetlen küldetésnek élem meg, hogy nem tudok a jelenlegi munkahelyemről egy másik, de normálisra váltani.

2023. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!