Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért írnak az idősebbek (30...

Miért írnak az idősebbek (30 felettiek mondjuk) 0 helyett o-t? Valaki, aki érintett, esetleg megmagyarázza?

Figyelt kérdés
A saját bátyám is ezt csinálja, 37 éves.
2023. nov. 9. 15:49
 1/8 A kérdező kommentje:

Ő ezt mondta:


Mert nem szarakodom mindig a nullákkal ezen a billentyűzeten/telefonon. 🤷


Nem értek vele egyet, mivel nem technikai analfabéta, és csak tizenegy évvel idősebb nálam, nekem mégis sikerül számokat írnom, amikor kell.


Mindenki válaszát előre is köszönöm.

2023. nov. 9. 15:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

50 éves vagyok, nem csinálom.

A te bátyád nem azért csinálja, mert elmúlt 30 éves, hanem mert nem hallott még arról, hogy a nulla szám és az o betű különböző karakterek.

De ez manapság ritka, mint a fehér holló.

2023. nov. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs külön numpad, akkor csak az AltGr + ¬ kombóval lehet 0-át írni. A helyét az Í veszi át a magyar kiosztáson.


És létezik egy korosztály, aki a ? helyét nem képes megjegyezni, nemhogy ezt...


Amúgy ha csak magamnak írok gyorsan valami ideigleneset, én is o-t szoktam 0 helyett, mert fél kézzel csak azt tudok. Kicsi a kezem, s nem éri át a billentyűzetet. 22 vagyok.

2023. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
45 éves vagyok, nem csinálom, de én amúgy is grammarnáci vagyok, évekig dolgoztam kiadványszerkesztés közelében, tanultam alap korrektúrázást stb., szóval sírni tudnék sokszor az itt feltett kérdéseken (de nem javítok, nemnemsoha). Szerintem kényelemből, nincs numerikus billentyűzet vagy nem tudja hogy kell bekapcsolni vagy nem akarja, vagy mobilon egyszerűbb stb.
2023. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi kze a korhoz.


Ha 37 éves (ahogy én is), az azt jelenti, hogy jóval régebb óta használ számítógépet, mint Te, mivel mi már ezzel nőttünk fel. Szóval ennek nem sok köze van a korhoz.

2023. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal idősebb vagyok, és nem csinálom.
2023. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert ő se lát.
2023. nov. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon régen, még az elektromos írógépek megjelenése előtt az írógépeken csak 2-től 9-ig voltak a számjegyek. 0 és 1 nem volt, helyettük O és l betűket írtak. De ilyen írógépek talán az 1970-es években voltak használatban. Tehát élőben az találkozhatott ilyennel, aki már fiatal felnőtt volt akkoriban, azaz manapság legalább 70 éves már.
2023. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!