Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális ez az érzés?

Normális ez az érzés?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 hónapja eltűnt az egyik cicánk,és 3 napra rá meghalt az egyik kutyánk. Egyszerűen nem bírom feldolgozni. A tagadás és a depresszió váltakozik bennem. Nem tudok továbblépni. Próbáltam kizárni a tényeket, próbáltam képeket és videókat nézni, próbáltam olyan emberekkel beszélni erről, akik közel állnak hozzám. Semmi sem segít. Csak ülök az érzelmi hullámvasúton, és érzem, hogy egyre inkább nem vagyok jól,az üresség és hiányérzet nő. Rémálmaim vannak, magamat vádolom, és hiába hallgatnak meg, úgy érzem, senki nem érti, hogy igazán mit érzek. A viselkedésem megváltozott alapvetően, próbálom leplezni, mert senkit nem akarok megbántani. Úgy érzem, szétszakadok, és nem bírom tovább azt, hogy nincsenek már.

Nektek mi segített?



2023. szept. 30. 05:40
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Jesszus, nekem mèg él a kutyám, de nem tudom mit tennék ha nem lenne velem. Szerintem pontosan ugyanezen mennèk keresztül. Ôszinte részvétem! Kitartàs!
2023. szept. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg ijesztő ezen az egészen keresztül menni. Nem találom a helyem sehol. Sokszor olyan, mintha látnám, vagy hallanám, ahogy horkol. A másik két kutyánk átvette a szokásait,amit eddig nem csináltak, pedig az egyik vele nőtt fel, a másik pedig egy bő éve van nálunk.
2023. szept. 30. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jelenti a gyászolást.

Adj időt magadnak,egy kis kedvenc elvesztése is ugyanúgy fájhat, ugyanúgy összetörheti a szívedet mint bármi más.Ezen megkell próbálni túllépni,de ha nem megy,kérj segítséget,mert van olyan hogy valaki képtelen kijönni ebből az állapotból.Ha eltelt egy kis idő,megpróbálhatnád hogy keresel egy bajba jutott cicát vagy kutyust a szárnyaid alá venni..az valamelyest segít.

2023. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van még 2 kutyánk és 2 cicánk. Én szívesen segítenék több állaton is, szívesen fogadnám őket,de a férjem ezt nem támogatja. Mennyi az az idő, amit normális ilyen állapotban eltölteni? Állat elvesztése miatt nem történt még ilyen velem, mindet gyermekkoromban vesztettem el, felnőttként soha.
2023. okt. 1. 11:39
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Hát őszintén szólva fogalmam sincs,nekem is van cicám és ha belegondolok hogy elveszíthetem,már a tudat is fáj..szerintem mindenkinek más érzés a gyász is,de még is hasonló.Gyermekkorban még nem annyira értjük hogy ez miért történt, felnőttkorban megértjük és teljesen átérezzük ezt,és a kis állatkánk akire éveken át vigyáztunk és "nevelgettük",egyik napról a másikra már nem ugat,nem nyávog stb.. az ugyanúgy sebeket ejt a lelkünkön.

Most ez miatt leleszek pontozva és hülyének is fognak nézni..de nem érdekel,énis nagyon szeretem a háziállataimat és igenis fáj az elvesztés. Remélem kérdező hamar sikerül ezen túllépned.:) 3.voltam.

2023. okt. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves szavaidat!
2023. okt. 2. 07:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!