Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz külföldön el megyek...

Igaz külföldön el megyek betanított munkának vagy pincérnak kétév után tudok autót meg lakást venni vagy ismerősöm csak felakar vágni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 6. 20:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

#8 Megkérdezhetem melyik multi cég az? Kiváncsi vagyok hol vesznek át valakit azonnal középvezetőnek.

Egy svájcban élő magyar 🙂

2023. szept. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

Anno építésvezető ismerősöm:


2016 környékén keresett 250-300 ezret, projekt utáni prémium ilyen néhány 100 ezer volt. Nem volt céges autó, meg benzinpénz.


Nézegetett német-osztrák állásokat. Úgy indult, hogy kezdő építésvezetőt keresnek nettó 3.000 Euróért + cégautó + benzinpénz + fizetik a lakhatást.

2023. szept. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%
Unokatesóm alja betanított munkát végez kint (Németország), 1 év alatt tudott autót venni. Lakást nem vett (de bérel egy kétszobásat). Emellett megél, itthon élő pályakezdő fiának utal havi 100 ezret, és kb. 150 ezer körül félretesz. (Itthon irodai munkája volt, közszféra, hó végén már fillérezgetett).
2023. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
27%

Húsz éve élek Ausztriában és több mint tíz éve vagyok ugyanannál a cégnél.

2500€ nettó/160 óra a fizetésem.

Ez persze 14X egy évben.


És mégis:

az egészen biztos, hogy lakás vagy ház nem fog összejönni még itt dolgozva sem.

Autó is csak abban az esetben, ha nem egyedül kell fenntartani egy akármilyen pici lakást és emellett még megélni is ,amíg itt dolgozik az ember. Egyébként az sem megy. Mármint ha egy középkategóriás autót akarsz úgy 30.000€-ig. Természetesen úgy értem,hitelmentesen és nem bérautót szeretnél . Az utóbbi kettő simán sikerül,ha megfelelsz minden feltételnek és van néhány.


Két évet említettél. Kizárt dolog.


Ne hagyd magad hülyére venni a "barátodtól"☺️

2023. szept. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
32%
Nehogy elhidd a hülyeséget, hogy külföldön kolbászból van a kerítés mert nem. Lényegében/szinte az megy el az országból aki amúgy itthon is meg tudott volna élni vagy megtudna mert van szakmája amivel jól lehetne keresni a világban csak nem Magyarországon. Hiába mondják sokan, hogy húzzál el az országból, a legtöbben nem tudnak meg nem is lesz semmi különbség számukra.
2023. szept. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!