Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben méred az igényességet?

Miben méred az igényességet?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy legyen az ember ápolt, tiszta, de nekem ez például még abszolút nem igényesség, hanem ez egy minimum.


Te miben méred? Öltözködésben? Hajviselet? Illatok? Hogy tudja valaki mit mivel lehet felvenni? Mikor mondod azt, hogy "na, ez egy igényes férfi/nő"?


2023. aug. 7. 19:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Pedig az ilyen dolgokban mérik szerintem.. sok embernek egyáltalán nem alap. De apró dolgok is sokat számíthatnak.. tiszta körmök, normális arcszőrzet, divatos normális öltözék ami nem koszos, tisztának mondható cipő, normális illat, szájszag mentesség.. ilyesmik.
2023. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
97%

Igazából, az intelligenciába mérem leginkább, és viselkedésbe.


1.

Ez relatív! Te így látod, én úgy, hogy van egy ember, aki mondjuk hogy autoszerelő! Ő neki, legtöbbször nem fogod a körmét tisztának látni, vagy tiszta, vasalt ruhába, és az illata is többnyire olaj, vagy hasonló lesz! Vagy pl egy kőművessel is többnyire ez a helyzet. De ahogy említettem, kinek mi. A te nézőpontodnak is van igaza!

2023. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

#2


Az nyilván tök más dolog, mint amire gondoltam. Nem elvárt szerintem hogy egy autószerelő vagy akinek olyan a munkája az tiszta legyen meg társai munka közben vagy röviddel utána érted.. de a hétköznapokban büdösen és igénytelenen módon megjelenni gáz dolog..


Azt nem gondolom igénytelennek amit leírtál, még ha nem is fogalmaztam teljesen pontosan.

2023. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Ápoltság

Egészséges életre való törekvés

Tiszta, rendezett lakókörnyezet

Tájékozottság, műveltség

Céltudatosság, és azon a téren következetesség

Kulturált viselkedés, jómodor

Önazonosság


Tehát számomra nem márkás ruha, szuper autó, luxus lakás. Lehet szépen öltözködni márkamentes minőségi ruhában is. Az én felvállalt értékrendemben pl. nagyon fontos a környezetvédelem, így nem is akarok autót. (Az önazonosság, igazságérzet stb. a kényelemnél magasabb rendű dolog, tehát igényesebb vagyok így a saját szememben, mintha lenne egy BMW-m, még akkor is, ha a többség mást gondol esetleg.)

2023. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

" divatos normális öltözék ami nem koszos, "


Nem koszos, oké. De divatos? Annó pl. az alacsony derekú nadrágok voltak a divatosak, pedig abban 100-ból 99 ember hülyén néz ki. Akinek kicsit is nagyobb a feneke, szinte meg sem mozdulhat benne, mert egyból lecsúszik.


Vagy azok a rettenet UGG csizmák. Annyira hülyén álltak mindenkinek.

2023. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

#5


Fogalmam sincs mi az amiről beszélsz, de olyanra gondoltam ami az adott embernek jól áll és illik a stílusához. Semmi extra, nem kell kiöltözni vagy idióta divatot követni, mint pl az emo, de egy normális megjelenésre mondhatod, hogy divatos, vagy nem?

2023. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

Ne legyen hónalj szőrzete. :)

se orr piercingje, a tetkó határeset.

2023. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

7


Hmm, mondjuk a tetkót igénytelenségnek nem hívnám, viszont tény, hogy 10-ből 9 embernek nem áll jól, bár jobban hangzik az, hogy kevés az olyan ember akit tényleg "öltöztet" a tetoválás.

2023. aug. 7. 20:20
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

"Miben méred az igényességet?"


Az autómban, az órámban, a házamban, a baráti körömben, a nyaralásaimban, az egészséges életvitelemben és pl. abban, hogy nem eszek és iszok "szemetet"... stb...

2023. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

Az igényességet én abban mérem, hogy egy ember a lehetőségeihez és a képességeihez/adottságaihoz mérten megpróbálja-e kihozni az egész életének minden apró mozzanatából a maximumot.


Az én szememben ugyanúgy igénytelen az, akinek csak a külseje rendezett, de emellett egy koszos, retkes disznóólban él, mert rohadt lusta takarítani, rendet rakni.Az is igénytelen, aki hanyag a munkájára, nem végzi el a képességei szerint a maximumot.Az is igénytelen, aki szellemileg igénytelen.

Ezt nem fogom már tovább ragozni, de úgy vélem érthető, hogy mire gondolok.

Az igényesség az számomra egy életforma.

2023. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!