Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Konfliktuskerülőnek tartom...

Konfliktuskerülőnek tartom magam. Azt gondolom, akik szeretnek, azok pont addig, vagy pont addig lennénk jóban, ahogy eddig is, nem mondok ellent nekik. Ti nem éreztek hasonlót?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy az ellentéteket bármelyik kapcsolatom tudná kezelni. És ez olyan szomorú.
2023. aug. 5. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Azok a kapcsolatok az erősek, amik elbírják a nézeteltéréseket. Megkockáztatom, hogy amelyik nem bírja el, az nem is igazi kapcsolat, csak egy egyoldalú valami.

Neked konfliktuskerülőként az a felelősséged a tartós kapcsolatok kialakításában, hogy megtaláld a másoktól független határaidat, és azokat következetesen képviseld. Amelyik kapcsolat ezzel együtt is müködik, az jó, amelyik nem, azért nem is kár.

2023. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szépen összefoglaltad. Szerintem nem merek rápróbálni semelyikben.
2023. aug. 5. 11:42
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondolom, eddig ez a mérleg az életemben. Vagy pont mindenképpen úgy forgatom a dolgokat valamiért, hogy mindenképpen ez derüljön ki. A szüleimmel való kapcsolatom pont ezt példázza. Ezen kívül olyan sok nagyon fontos kapcsolat nem volt életemben...nézzünk még egy fontosat. Öt évig voltam párkapcsolatban valakivel, akivel igazán mély és bizalmas, tartalmas volt a kapcsolatunk. És több évig itt azt éreztem, most is úgy gondolok rá vissza, mint ahol mindketten sikerülten csináltuk ezt az elfogadás dolgot. És aztán ez a kapcsolat is csak azzal végződött, amivel...hogy fontosabb lett az, hogy mást gondolunk, mást és máshogy akarunk, mint az, hogy a kapcsolatot megtartsuk.
2023. aug. 5. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:

A konfliktuskerülő emberek általában gyerekkorban azt tanulják meg, hogy a szüleik szeretete a teljesítményüktől függ. Ez egy séma, ami évek alatt alakul ki, ez a gyerek lesz a jó tanuló, szófogadó, rendes gyerek, aki nem lázad, nem mond ellent, mert ha megpróbálta, megvonták tőle a szeretetet. Felnőttkorban ez a működés megmarad, és az ilyen ember fél, hogy ha bármiben nem ért egyet másokkal, akkor egyedül marad. Ami ugye félelmetes.

Van ilyen ismerősöm, nekem még csak eszembe se jut, hogy szomjas lennék, már ott van előttem a pohár almalé, egy szalvéta, és közben bocsánatot kér, hogy ebbe a pohárba adta, és nem másikba. Kifogott korábban egy férjet, akit mindig mindenben kiszolgált, egyedül vállalt két munkát és nevelte fel a három gyereket, amíg a férfi a kanapén feküdt, nem dolgozott, csak tévézett - aztán már azt is lusta volt bekapcsolni, csak panaszkodott egész nap. Ha két ilyesmire hajlamos ember összeáll, egymást fogják gerjeszteni addig, míg az egyik egy kizsigerelt önmaga árnyéka lesz, a másik pedig egy kiskirály. Az ismerősömnek gyerekkorában ez kialakult, felnőttként rögzült - most már így marad, amit tehetek érte, hogy leállítom, ha valamit magam is meg tudok tenni.

Viszont ha te nem vagy ilyen előrehaladott állapotban, akkor ki tudsz törni ebből. Egy pszichológus sokat tud segíteni. Egy idő után meglátod, hogy anélkül is értékes vagy, hogy másoknak akarnál a kedvében járni, sőt, aki mer önmaga lenni, az még jobb társaság is egy bólogató jánosnál.

2023. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az elmondottak alapján annyira tragikusan nem lehetsz konfliktuskerülő, hiszen a párkapcsolatban képviselted a magad véleményét, még ha ez azzal járt is, hogy vége lett a kapcsolatnak.
2023. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Huszonx évig én is konfliktuskerülő voltam, inkább ráhagytam mindenkire mindent. Aztán pár éve ez változott. Család, baráti körökben is belemegyek bármilyen konfliktusba, és a legnagyobb meglepetésemre nagyon jók a hozzá állások. Nincs vitatkozás/veszekedés, hanem normálisan megtudunk mindent beszélni. Sőt amióta ilyen vagyok, szerintem jobb szemmel tekintenek rám. Ha valakinek, legyen az barát vagy családtag elmondod a véleményed ami nem egyezik az ő véleményével, és erre felkapja a vizet vagy valami, akkor normál hangnemben, kulturáltan zárd le a témát.
2023. aug. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mennyire vagyok tragikusan konfliktuskerülő, helyzettől függően mást gondolok... :( És igen, persze, miután már rengeteget rugóztam ezen, meg pszichológushoz is járok, jártam, vannak eredmények azért. Sokszor úgy gondolok magamra, mint a példában említett valaki, sokszor bennem is van ilyen "bocs, hogy élek", de pont ez a fajta szolgaiság nem jellemez, ez a kiszolgálás... Nem csinálok ilyeneket. Jó, mondjuk pont a házimunka, háztartás, háziaskodás nem is nagyon érdekel, lehet, hogy hülyeség ezen mérni. De szerintetek mennyire jogos a félelmem, hogy ha valakivel szemben kiállok magamért, érdeket képviselek, ellenvéleményt fogalmazok meg, akkor a másik fél nem jól reagál, esetleg tényleg a kapcsolat halálát vagy megromlását is jelenti? Szerintem nem semmi nélkül ez a félelmem, a legtöbb ember nem elég érett ahhoz, hogy igazából toleráljon más véleményeket, ez azért az a szint, ahová kevesen érnek fel, vélhetően én se.

5: igen, képviseltem, ki is léptem, el is viselem. De azt egy pillanatig se állítanám, hogy boldog vagyok azóta szingliként vagy ne sóvárognék az után a kapcsolat után.

2023. aug. 5. 12:06
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Szerintem ezt neked kell tudnod, hogy mennyire fontos számodra az illető. Ha az, akkor ne menj bele nagyon heves vitákban, ha pedig nem fontos akkor meg nem számít, hogy a kialakult konflitusnak mi lesz az eredménye. Jogos a félelmet, sose lehet tudni, hogy mi lesz az adott konfliktusból. Ha értelmes emberrel beszélsz,akkor nagy baj nem lehet.
2023. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak helyzetek, amikor a kapcsolat többet ér, mint hogy igazam legyen, és olyan is, amikor az igazságérzeten esne túl nagy csorba, ha a kapcsolat alá rendelnénk. Akkor van baj, ha rendszeresen előfordul ilyen helyzet, hogy dönteni kell a kettő között.
2023. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!