Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha haragban vagy valakivel,...

Ha haragban vagy valakivel, akkor családja többi tagjával sem vagy jóban? Haragudni "kollektíve" szoktak?

Figyelt kérdés
Nem konkrét eset, csak általában kérdezem. Tehát: te nem vagy jóban egy konkrét személlyel, mert az kárt okozott neked. Ezért megsértődtél. Ilyenkor nem csak vele, hanem házastársával, gyerekével, szüleivel sem beszélsz? Vagy fordítva: te is jelzed családtagjaidnak, hogy ezzel a személlyel lehetőleg ne tartsák a kapcsolatot?
2023. jan. 8. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Így van, de pont emiatt nem vagyok haragban senkivel. Pontosabban régebben voltam, most már nem. Ha megkárosítanak, akkor harag nélkül nem tartom a kapcsolatot, de a kárral nem foglalkozom (rokonnak csak olyan pénzt adj kölcsön, ami nem fáj, ha nem kapod vissza). A családtagok harag esetén érintettek, de egyébként nem.
2023. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Psycho ***** válasza:
Kétségkívül kényes. Mindkettővel kapcsolatban van tapasztalatom. De alapvetően én nem zárkózom el attól, hogy az illető családtagjaival ilyenkor beszéljek. Végtére is nem ők tehettek az egészről. Nyilván keresni nem fogom őket, de ha összefutok a haragos valamelyik rokonával, minden további nélkül elbeszélgetek vele.
2023. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában mindenki beáll valaki mögé, így magától kialakul, hogy az őt támogatókkal nem vagy nem nagyon tartod a kapcsolatot.
2023. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ugyan az a két dog. De kezdjük azzal ha nekem van konfliktusom valakivel. Sose mondtam senkinek olyat hogy ne beszéljen xy-al mert én összeveszem vele. Nem mondhatok ilyet. Ha elmondom hogy már nem beszélünk akkor nem is mindig mondom el hogy miért, én sokszor inkább megtartom magamnak. De ez igazából attól is függ hogy mi történt. Ha számomra nagy dologról van szó ami miatt dühös vagyok akkor elmondom, és mindenki döntse el a családban hogy ezután hogyan viselkedik az illetővel. Nyilván ha az értékremdje hasonló az enyémhez akkor úgyis mellém fog állni ami jólesik. De ezt nem lehet megparancsolni. És itt tényleg attól függ hogy miről van szó. Vannak komyabb dolgok és vannak olyan dolgok amik könnyen helyrehozhatóak.

Azt viszont hulyeségnek tartom hogy ha valakivel konfliktusunm van akkor a körülöttük levőket is büntetni. Valaki elmondhatná hogy ennek mi az értelme. Férjem pl. összeveszett a hugával, de a húgának a férje már nekem se köszönt pedig csak családi ünnepeken találkozunk 🙂. Nem értem. Az a két testvér viszálya amihez nekem semmi közöm.

2023. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csúnya szakítás volt köztem és a volt barátom közt. De a húgával továbbra is jóban maradtunk, az édesanyja csak akkor írt rám, mikor már az exemmel újra felvettük a kapcsolatot.

Abban a pár hónapban, amíg fasírtban voltunk, is találkoztam a húgával. Aranyos kiscsaj, megszerettem, tudott róla, nem is szólt semmit, csak mi még nem álltunk készen arra, hogy találkozzunk egymással.

Nem jöttünk újra össze (sosem fogunk, értheő okokból), de volt annyira érett, hogy nem zárta el a kamasz húgát az egyik barinőjétől, meg megértette, hogy én éveken át része voltam a családjának, megkedvelt az anyukája, és vele is fogom tartani a kapcsolatot.

Nálunk inkább ő sértődött meg, de miután megbékültünk, nekem is nyilvánvaló volt, hogy ő jól kijött apámmal, szerettek együtt pálinkázni, szóval fognak is.


Egy darabig szerintem oké, hogy mindenki mindenkivel megszakít minden kapcsolatot, amíg muszáj. De ha már érzelmileg sem sérül senki, akkor hadd lehessen újraaktiválni a dolgokat.

2023. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!