Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy csaladtag akivel nem...

Egy csaladtag akivel nem vagyunk jóban babavaras miatt a ferjemnek gratulál smsmben, ugy hogy gratulálok nektek a babahoz az a nekem is szól?

Figyelt kérdés
Tudom hogy furcsa a kérdés, de olyan mintha csak a ferjemmel akarná rendezni az illető a konfliktust, velem nem. Pedig anno kapcsolatban voltunk vele és tudja az én elerhetosegem is.
2021. dec. 25. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Neked nem szól, csak a férjednek királyi többesben.
2021. dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Nem tetszik ismerni a magyar ragozás szabályait?
2021. dec. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nektek mit jelent?Nyilvan neked is gratulal mivel a nektek tobbes szam es ketten hoztatok ossze a babat
2021. dec. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy rendezni akarja a konfliktust akkor nem csak sms-t írt volna. Csak illemből gratulált aztán ennyi, de ha nem vagytok jóban akkor nem mindegy amúgy?
2021. dec. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdésben benne van a válasz. Mivel többesszámban írta, ezért mindkettőtöknek szól az SMS.
2021. dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nektek" ez szerinted mit jelent?

Ha pedig te kaptad volna az sms-t, akkor is felteszed a kerdest? Hogy jaj a Gizi neni csak velem szeretne rendezni a konfliktust, a Belaval mar nem!?

Valoszinuleg a ferjedet tartja normalisabbnak, igy inkabb neki irt.

2021. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kinek az oldaláról családtag? Ha a férjed rokona akkor érthető hogy az ő telefonjára érkezett a gratuláció, de ott a "nektek" ami neked is szól.

Ha a te rokonod és mégis a férjednek írt, akkor továbbra sem akarja rendezni a kapcsolatot, csak az illem megkívánta hogy gratuláljon és így oldotta meg.

2021. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A ferjem oldaláról csaladtag.
2021. dec. 25. 11:19
 9/11 anonim ***** válasza:

A férjed mit szól ehhez?

Ő is töri a magyart?

2021. dec. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Írtam hogy nem az értelmezés nem megy, hanem a gesztus része hogy nekem semmit nem írt.
2021. dec. 26. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!