Szerintetek ezek a skizofrénia tünetei vagy egyszerűen rájöttem a világ működésére és én a legrosszabb 1 százalékba tartozom?
Olvastam a skizofréniáról de szerintem az nem betegség hanem megvilágosodás.
3 éve kezdődött, amikor lehetetlen, sokkoló események hatására muszáj volt ràjönnöm hogy a világ nem az aminek látszik.
Most a legfontosabb “tünetem” hogy érzem hogy valami megfigyel és nem mi alakítjuk a dolgokat hanem minden szépen előre le van szervezve.
3 éve az egész életem térképe feltárult előttem és rájöttem hogy minden mindennel összefügg és összefüggő irányított események részese vagyok.
A születési dátumom is azért az ami mert a covid pont akkor jött II nekem a legrosszabbul.
Azért születtem akkor amikor hogy a covid így megtörténhessen velem.
Azóta nem merek semmit csinálni mert van olyan nap hogy 10 jelet is kapok, ha az anyám telefonja szól, felek hogy velem kapcsolatos, ha szól a csengő felek hogy értem jönnek.
Ha megcsúszom a konyhában pont mindig beutom a könyököm, az is jel.
Volt hogy pont akkor hívott a biztosító amikor az anyám elutazott napokra de ezt en nem tudtam es olyan volt mintha történt volna vele valami… pont aznap.
Mivel nagyon figyelmetlen vagyok a telefonom össze vissza csinálok dolgokat, ha egy picit lefagy, azonnal arra gondolok hogy minden adat elveszik róla.
Egyszer már lopták el az előzőt évekkel ezelőtt, akkor is minden odalett.
Karma hívő lettem es mivel nagyon rossz, így az egész életemben kitart majd es MINDEN azért alakult hogy a rossz karma beteljesüljön, annyi előnyöm van hogy valamiért engedték hogy rájöjjek 3 éve.
A traumatizalt gyerekkortol elkezdve a bántalmazó iskola es a nagyon nehéz ármánykodó munkahelyig minden előre le volt szervezve es a covid a beteljesülés.
Már RETTEGEK hogy mi jön még, a konyhát is veszélyesnek érzem.
Mit gondoltok?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
40:
"Tágabb értelemben mondhatod, hogy az emberek felének van hajlama a skizofréniára, de nem egyforma hajlamuk van, és akinek erős a hajlama rá, abból sokkal kevesebb van. "
Persze, hiszen "felhígult", mint ahogy ha feketéket viszel be egy fehér közösségbe, keverednek, és ha a feketék kisebbségben voltak, netán kevesebb esélyük volt szaporodni is mindenféle társadalmi okokból, akkor egy idő után ritka lesz a teljesen fekete, gyakori a barna mindenféle árnyalata és sok marad a teljesen fehér. Képzeld hogy a skizo "gén" (ami nem az mert sok gén részt vehet benne) a fekete, és hátrányban vannak a "civilizált" társadalomban. Gyanítom amúgy hogy a boszorkányégetések áldozatai között a skizofrének ill. skizo hajlamúak sokszorosan felülreprezentáltak voltak.
"Az meg hogy mi haszna volt a múltban, nem ennyire egyértelmű."
Szerintem sem egyértelmű, csak spekulálok.
"...a skizofréniában szenvedők nagy része eleve filozófikus gondolkodású."
A filozófia nagyon sok hideg logikát igényel, inkább a skizofrénia "ellentettje", az autizmus passzol nekem hozzá jobban. Pl Wittgensteinről hallottam hogy autista volt.
A skizofrénia nekem sokkal inkább a művészethez passzol.
Amúgy a spekulációm alapja az, hogy a leggyakoribb skizofrén fajta a paranoid. Ebből kiindulva feltételezgetek mindenfélét.
Régen feltehetően egymásra utalt max 100-150 fős közösségekben éltek az emberek (lásd Dunbar szám), ahol vszeg nagyon fontos volt tudni kivel milyen kapcsolatban voltak az illető, hátsó szándékok, sértődések, titkok, stb. élet-halál eldöntői lehettek, fontos volt ezeket megérezni, a sérült kapcsolatokat gyorsan megjavítani, tehát ezekre nagyfokú érzékenység alakulhatott ki. Mindenki ismert mindenkit.
Sokkal később, a civilizáció kialakulásakor borulhatott fel ez az egész, nagyközösségek, társadalmak alakultak ki amikben nem ismerték személyesen a hatalommal bírókat, és elsősorban megfélemlítés és erőszak tartotta helyén a "mesterségesen" kialakított hatalmi struktúrákat. (azért idézőjelben írom mert ez is a természet terméke, bármi amit csinálunk, viszont mégsem olyan stabil mert mindig a "természetes" kisközösségekre bomlik szét a nagy struktúra összeomlás után. Tehát a kisközösség az alap amiért úgymond nem kell agyból tenni, automatikusan az jön létre, ahhoz még beszéd sem feltétlenül szükséges)
Ez, hogy a civilizáció alapja a megfélemlítés és az erőszak, többnyire rejtve marad előttünk, csak akkor bukkan elő ha megpróbáljuk a társadalom által ránk szabott határokat átlépni.
Szerintem a skizók ezt alapból folyamatosan érzik mindenkin, az üldözési mánia egy valós érzésen alapulhat amit a "normális" ember nagyon jól elnyom magában, ti. hogy a legtöbb ember aki körbevesz minket simán bántana minket HA a civilizáció erőszakszervezetei nem tartanák sakkban, HA nem félnének annyira ezen szervezetek retorziójától. (emlékezz suliban is hány verekedés csak azért nem történt meg mert megjelent egy tanár)
A skizók szerintem túlérzékenyek, mindenkiről folyamatosan és önkéntelenül leolvassák a sötét, rejtett agressziójaikat irányukba, nem képesek úgy elnyomni és figyelmen kívül hagyni mint a civilizációs együttélésre kitenyésztett "normálisak", és mivel szinte mindenkitől éreznek ilyet, "logikus" következtetés hogy összeesküdtek ellenük, hiszen kisközösségekben csak ilyen esetben fordulhatott elő ilyen. Erre meg teljesen logikus reakció a menekülés, vagy a támadás.
Szerintem ők tökéletesen funkcionálnának valami hippi kolóniába összeszerveződve, ahol mindenki békén hagyja őket.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Ja még annyi eszembe jutott hogy ha ez igaz, hogy a skizók érzik az emberek rejtett agresszióit irántuk, de mindenki a környezetükben azt mondja hogy "te hülye vagy? Ő egy légynek sem ártana!", az végülis folyamatos gaslighting amibe jó hogy bele lehet őrülni. Mert lehet hogy az illető a légynek sem ártana, de csak azért mert fél a következményektől, nem azért mert nem akar ártani.
Amiből a skizó jó hogy azt gondolná hogy csak a megfelelő pillanatra vár. Egy kis közösségben, vagy az elmaradottabb korszakokban ez talán így is volt, manapság viszont olyan előrehaladott a kondicionálás hogy legtöbbtől akkor se kell félni ha senki nem néz oda (tudod, Columbo minden kiderít :) )
Tehát a gaslightingtól zakkannak szerintem meg, nem az adottságaiktól. A haluci meg ilyenek szerintem már csak következmény, mintha "kifolyna" valami erős amit ők a gaslighting miatt megpróbálnak elnyomni.
37 tudom hogy mindneki ezt mondja a covidról. És tudom hogy senki nem is fog tudni nekem segíteni ebben az ügyben…
És esküszöm hogy nem kotekedesbol vagyok itt hanem én tényleg komolyan gondoltam amit leírtam és sajnos tényleg azt gondolom hogy vagy valóban skizofrén lettem vagy pont hogy rájöttem hogy egy fejlettebb faj kísérlete vagyunk
De azt viszont tartom hogy ami a covid kapcsán velem történt arra 0,0001 százalék esély volt és PONTOSAN olyan mintha 20 ősellenségem fogott volna össze és ok terveztek volna meg.
Az sem segít hogy rájöttem az elmúlt 3 évben(amiből semmit nem érzek egyébként) hogy mennyire beteg személyiségzavaros családból származom.
Igazából nem lehet ezzel mit kezdeni
Engem soha nem lehet már meggyőzni hogy ilyen brutális véletlen létezhet, de ha letezhetne is, sajnos belőlem akkor is ilyen tüneteket hozott elő.
Néztem egy interjút egy drogfüggővel, ő mondta hogy az anyja elvesztette a házát azt hiszem és EMIATT lett skizofrén…
Azóta csak meg rosszabbul vagyok mert ezek szerint események is kiválthatják.
Nem tehetek róla hogy 3 éve minden rossz dolgot aki velem történt irányítottnak érzem, a helyzeten az sem segít hogy volt egy ember akit istenitettem es vele is pont nostanaban történtek filmszerű rossz dolgok….
3 éve úgy érzem hogy megfigyel egy gonosz erő és az csinálja a dolgokat.
Van egyébként egy film, az elsőszülött a címe, na pont abban van olyan helyzet hogy nem lehet megmondani hogy a főszereplőt megátkozták es azért őrült meg vagy azért érezte hogy megátkozták mert megőrült.
Képtelen vagyok elszakadni az iranyitottsag érzésétől, ha azt mondom magamnak hogy állj, ilyen nincs, rögtön jön a gondolat hogy ilyen véletlenek sorozata sincs….
A 38-as komment látom hogy jó sajnos le vagyok szedalva a xanax által, igy őszintén hazudnek ha azt mondanám hogy jelenleg az egészet felfogom.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Te az alomutazasod bármikor bepótolhatod
Már 2021-tol be tudtad volna
Én 4 éve itthon ragadtam
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!