Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen könyveket olvassak,...

Milyen könyveket olvassak, hogy okosabb és műveltebb legyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok valami okos srác, nagyon nem, önálló se, de legalább műveltebb és okosabb szeretnék lenni, mert a többiekhez képest nem vagyok az, vagyis nem vagyok legalább velük egy szinten. Néha olvasok könyveket, krimiket jobban, de milyen könyveket kéne olvasnom, hogy okosabb és műveltebb legyek, és jobb megértésem legyen a környezetemről? Mondjuk emberek, világ, akár univerzum stb.. Valami segít, hogy jobb rálátásom legyen a dolgokra másoknál, vagy a többségnél?


21 F



2023. júl. 27. 12:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%

Ónfejlesztőket

Penzügyiket

2023. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
*önfejlesztőket
2023. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
15%
Általános matematika.
2023. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Önfejlesztő könyveken belül példa? Amik nektek segítettek mondjuk?
2023. júl. 27. 12:27
 5/19 anonim ***** válasza:
Ami erdekel amikben a vyengeségeid érzed amely teruleteken javitani szeretnél.
2023. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Olyat felesleges, ami egyáltalán nem érdekel. Ha érdekel valami, bármi, abban a témában találsz sok könyvet, dokumentumfilmet, ismeretterjesztő filmet.

Ha általánosságban is szeretnél tájékozottabb lenni, akkor olvass klasszikus szépirodalmat is. Abban is biztosan lesz olyan, ami tetszik, és olyan is, ami nem.

Olvass naponta híreket is, ne egy oldalon, hanem több helyről próbálj tájékozódni, hiszen mindegyik elfogult.

2023. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Elsősorban olyan témájú könyveket olvass amilyen témában ismertet szeretnél szerznél, illetve nem csak könyveket lehet olvasni, hanem dokumentum, - és ismertterjesztő filmeket, sorozatokat nézni, olyan témákban, amik erdelnek téged és szeretnél bővebb ismerettel rendelkezni belőlük.
2023. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Dokumentumfilmek:

https://www.youtube.com/@szorakozasmagyarul/videos


Szégyen/nem szégyen, de a könyvtárban a gyerekrészlegen vannak a legérdekesebb könyvek. Én a logikai feladványos könyvekért jártam oda, már felnőttként magamnak kikölcsönözni, de a legjobb regények is ott vannak, és amit te keresel: a legjobb ismeretterjesztő könyvek.

2023. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
gyerekkönyvtár tényleg nagyon jó! Rettentő töri + rettentő tudomány sorozat
2023. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Jól van ez így? ***** válasza:
2023. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!