Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most szembesültem vele, hogy...

Most szembesültem vele, hogy ha valaki azt mondja, amit a másik hallani akar, az manipulatív. Egész életemben ezt csináltam, és mindig úgy gondoltam erre a jelensége, mint konfliktuskerülés. Én össze vagyok zavarodva, ti hogy látjátok ezt?

Figyelt kérdés
2023. júl. 20. 11:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Bevallom, persze, miért ne tenném? Korrektnek tartom magam.
2023. júl. 20. 16:10
 12/17 A kérdező kommentje:

Semmiképpen nem azért járok dolgozni a munkahelyemre, hogy a főnökömnek jót tegyek. Vélhetően előnye származik abból, hogy neki dolgozom. Jó, én ezt nem is bánom. De nem ez a célom, hanem hogy pénzt adjon nekem. Kihasználom, kihasznál? Igen. Vagy win-winnek is nevezhetjük.

Ha a főnökömnek valamiért mégse előnyös, hogy dolgozom, mondjuk csapnivaló a munkám vagy bomlasztom a közösséget stb., ki fog rúgni. Vagy nem? A saját érdekeit előtérbe helyezve.

2023. júl. 20. 16:17
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez alól is próbálsz kibújni a főnökös példával. Nagyon jól tudod, hogy azt sokan nem kedvelik.

Mi a helyzet a barátaiddal? Velük szemben is mindig a saját érdekedet nézed? Mert ha igen, azt érdekbarátságnak nevezik.

2023. júl. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

De hát mi alól próbálok kibújni?

Igen, azt hiszem, nem csak munkakapcsolatban viselkedem így.

2023. júl. 20. 17:47
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#14 Látod, ez már szerintem sokkal problémásabb, mint egy semleges vagy negatív főnök esetében képviselni önmagad.

Én a helyedben ezzel kezdtem volna, és akkor fel sem merül, hogy kerülöd a problémákat, amikor igazából számító és manipulatív vagy. Nem mondom, hogy ez baj, csak szerintem nem egy ideális állapot.

2023. júl. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Tudi333 ***** válasza:
100%
Nem olvastam a többi hozzászólást aztán, fentebb válaszoltam. Igen, ha a saját célod elérése érdekében csinálod, akkor manipulálsz, mert nem vygy egyenes, őszinte. És igen! Valamilyen szintem minden ember manipulál, csak a mérték és a területek változóak.
2023. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az egész kérdés azért született, hogy jobban rálássak a működésemre. Okos kérdésekkel hozzásegítettetek, köszönöm.
2023. júl. 21. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!